Zamrzávání linuxu

Dobrý den, mám docela velký problém, snad mi bude moct někdo nějak pomoct. Nevím proč, ale můj komp odmítá linux, zkoušel jsem Ubuntu 6.04 a poslední 6.10 nebo tak nějak a po nastartování z cd, abych mohl spustit instalaci (po dlouhém načítání z cd, ale to bude asi běžné) mi komp zamrzl, nepočítal jsem pokusy o instalaci, ale k 20 se to blížilo určite, buď to chcíplo hned při načítání nebo někdy po najetí plochy a nebo před zahájením instalace, ale nainstalovat se to nedalo, pak jsem zkoušel starší druh Mandrakelinux 10.0 z nějakého časopisu 4 roky zpátky, ten vydržel nějakou chvíli, ale pač už se to jmenuje jinak (Mandriva nebo jak), tak jsem se snažil dát tam něco novějšího, stáhl jsem si teda Fedoru, ta se instalovala ze startu počítače tak tam nebyl stejný problém jako s Ubuntu, ale čas od času při instalaci zamrzla sama od sebe (už při nastavování času), po pár restartech jsem ale “úspěšně” nainstaloval a spustil, samozřejmě zase se to seklo u uvítací obrazovky nebo u loginu, párkrát jsem se dostal i na plochu ale vydrželo to maximálně 5 minut v kuse a to jen jednou z nespočet pokusů. Chtěl jsem přejít z woken na ĺinux, ale počítači se to nelíbí, nenapadá mě už nic co bych mohl udělat, jen jednou si vzpomínám když jsem kámošovi instaloval wokna, tak se mu to taky při instlaci někdy hryzalo a řešil to novým kompem, takový blázen zas nejsem a tak se ptám jestli s tím má někdo nějakou zkušenost, tak ať prosím poradí. Kdyby bylo podstatné co mám za komp tak AMD Sempron 3000+, 1,80GHz, 1GB RAM, ATI Radeon 9000, n-Force3 s integrovanou síťovkou a zvukovkou, to by mohlo být všechno snad.Díky za případné odpovědi, prozatím tu trčím zas ve woknech.

Jo a včil mě napadlo, jestli to zamrzávání může být způsobené verzí, stahoval jsem tu i386, ale mám toho Semprona 3000+ a to je nejspíš 64bitovka, takže je možné tady tohle, ale před tím než začnu stahovat další linux, tak bych rád věděl jestli to bude mít nějaký vliv, platím za stahované data, tak mi na tom celkem záleží.

32b systemy lze bez problemu provozovat na 64b procesorech

Hmm, to je pravda, wokna co mám jsem nepředělával na 64bit a jedou, mno tak teď vůbec netuším čím to může být, kdyžtak jestli bude mít někdo nějaké zkušenosti nebo návrh, tak prosím ještě pisněte, dík.

S nejvetsi pravdepodobnosti se jedna o HW problem. Tedy neni vylouceno, ze se nejaky ovladac v kombinaci s vasim HW by mohl zpusobovat zamrzani systemu, pri mnozsti ruznych distribuci a jejich rozdilnemu stari mi to ale prijde velmi nepravdepodobne. Je mi to trapne, protoze uz jsem to tu psal mockrat a je to nepodlozene, ale zkontrolujte pamet. Pokud mate vice nez jeden pametovy modul a navic jeste treba kazdy od jineho vyrobce zkuste v pocitaci nechat jen jeden. Linux pouziva pamet jinak nez windows, je to casta pricina neidentifikovatelneho zamrzani.

Hmm ok, mrknu na to, mám 2x512mb ramky, tak je to možné, díky.

Yop, tak je to ramkama, hádají se mezi sebou, může být jedna nebo druhá, ale spolu se hadájí. Hmm to není moc dobré, ale tohle asi nijak neovlivním, že? Krom koupí nových stejných ramek. Asi dám dohromady starší komp, tam by to mělo jít, tak dík.

Na jednu stranu jsem rad se to konecne nekdo potvrdil, na druhou stranu nejsem rad, ze ti to nejde. Resenim je prodat kazdou zvlast a koupit parovy 1GB (MMCH nejsem si jist ze u Sempronu je to potreba, protoze jeho pametovy radic byl stejne jen jednokanalovy, ale muzu se plest, nebo uz se zmenila doma - pak by stacilo koupit jeden 1GB modul). Muzu ovsem rici, ze uz se mi vicekrat - u ruznych PQI a VDATA modulu stalo, ze ac jsem koupil dva najednou, byl kazdy jiny. Chce to kupovat pameti, ktere se prodavaji skutecne v paru.