Zacatecnik

potreboval bych pomoc…jsem uplny zacatecnik co se linuxu tyce…precetl jsem si par clanku o linuxu a stahl jsem Fedoru 5(DVD ISO) z fedora.cz a vypalil pres Alcohol …pri instalaci vsak vznika muj prvni problem:((( system se nabootuje z toho DVD>vyberu jazyk+klavesnici…ale jakmile chci instalovat z CD-ROM napise ze nema zadne isnstalacni baliky…zkousel jsem 2 DVD obe se stejnym vysledkem…pote jsem zkusil rozjet instalaci z HDD ale to mi taky moc neslo nasel jsem DVD Fedory na disku ale nevim jaky soubor popr spustit…zkousel jsem i samotny ISO ale to hodilo chybu…omlovam se za tak hloupy dotaz ale uz fakt nevim co delat

btw win me uz pekne se*e

Hloupy dotaz to neni, protoze tohle by se nemelo stavat. Bohuzel nejste prvni komu se to stalo, uz se tu nekdo s podobnym problemem objevil, stale na nej ale neznam reseni. Muzete zkusit ruzne zaludne parametry kernelu kdy do radku “boot:” vepisete neco jako “linux nodma”, prepokladam ze “linux askmethod” uz jste objevil. Pokud byste chtel instalovat z HDD melo by to jit. Obsah DVD ale musite nakopirovat na disk (nikoli jako image) a pak napsat cestu do adresare kde je adresar Fedora. 100% si timto postupem ale jist nejsem. Uprimne by me ale zajimalo, proc k tomu ze “zmizi” mechanika, nebo neni nalezeno ISO dochazi. Neco malo zde
https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_bug.cgi?id=187972

A kdyz jsi stahl DVD Fedorky, zkontroloval jsi md5sum nebo sha1sum?? Ja musel sosat Fedoru 5 na trikrat az mi souhlasilo sha1sum, pak jsem teprve spustil instalaci (a to hovorim ze zkusenosti, kdyz jsem na toto nebral zretel). Vim je to otrava, i me nebavilo cekat, nez to sosnu znova, ale holt dvakrat jsem se spalil a uz to neudelam. Tot moje zkusenost. Instalace se rozjela normalne a nainstalil jsem celou Fedorku bez problemu.

Na sosani bez problemu tohoto typu lze jen doporucit bittorrent. Pro windows je jednoduchy a pohodlny programek napr. uTorrent.

Tak jsem bohuzel dopadl uplne stejne. Chtel jsem si na domaci pocitac nainstalovat linux misto Windows. Jako prvni jsem zkusil LiveCD od SUSE - bohuzel pocitac nabootoval do rozliseni ktere LCD nezvladlo - problem jsem v diskuzich nasel, reseni nikoli. Na druhem pocitaci se instalace nedostala ani tak daleko.
Jako druha prisla na radu Fedora. Instalace konci chybou nemohu najit CD ROM s …

Co k tomu vice napsat. Je smutne konstatovat ze minimalne v instalaci vyzniva srovnani windows x linux, v mem pripade, jednoznacne pro windows.

Já měl s FC 5 v této fázi 2 problémy…

1. DVD se mi ani na druhý pokus nepodařilo z ofiko stránek stáhnou, vždy to spadlo cca 400MB před koncem…

2. problém s disky. Mam v PC 2 sarial-ata a problém byl v tom, že při instalaci mi to bralo jako jeden velkej disk (ikdyž jsem měl v BIOSu RAID vypnutý)… při prvním restartu mi ale GRUb nebyl schopen naměhnout… začal se zavádět a nic…
    To jsem musel vyřešit fyzickým odpojením jednoho z disků při instalaci … připojil jsem ho až při druhém restartu PC… vše OK

– jen mě tedy napadlo, jesli nemá i u Vás Fedora problém s detekcí u disků (pokud jich tedy také máte více) … třeba potom může při instalaci zatuhnout…

Pokud ne, tak jsem se tu alespoň vykecal ;))