yum z lokálního dvd

Ahoj, prosím o radu. Určitě už se to někde řešilo, ale potřeboval bych poradit jak upravit yum.conf pro yum tak, aby jako zdroj používal cdrom, popř. adresář. Požívám fedoru4. A možná ještě jestli někdo neznáte odkaz na netu případně jiný zdroj kde by se dala sehnat cd popř. dvd s rpm balicky pro fedoru4. Mam stažené dvd FC4 a to ma 2.6 GB a byl bych rád pokud bych sehnal offline zdroj rpm balíčků. Momentálně mám omezený přístup k netu a je to peklo :slight_smile:

Díky loutek

Z hlavy nevím, ale podívej se na www.abclinuxu.cz a hledej yum. Najdeš to tam.

Pokud mate vypaleny na DVD yum repozitar tak to neni problem - proste pripojte pres mount a pridejte cestu do yum.conf nebo lepe do /etc/yum.repos.d/muj.repo a jako baseurl zadejte file:///cesta/k/yum/repozitari

Pokud mate na dvd jen rpm tak je to slozitejsi - nejjednoduzsi asi rpm prekopirovat na disk, pak musite vytvorit struktury yum repozitare. K tomu potrebujete mit minimalne nainstalovany balik createrepo. V adresari s rpm pak uz jen spustite createrepo. (Pokud byste rpm nechal na DVD melo by to jit pres createrepo -b /cesta - viz man.)