yum, kde hledat?

nedavno jsem si chtel naistalovat K3D, ale yum nic takoveho nenasel(zaklikal jsem snad vsechny zdroje). vim ze by se to dalo naistalovat kdyz stahnu RPM, ale to mi hlasilo hodne chybejicich dalsich balicku a radeji bych to udelal pres yum at jsou naistalovane vsechny navaznosti,at to nemusim nikde lovit…
Nevite nekdo o nejakem dobrem linku pro yum nebo podobny graficky instalator pro fedoru kde by bylo vic SW…
dekuju

Zkuste hledat K3B, jiste budete uspesnejsi.

Jinak z konzole yum umi prohledavat vsechny zvolene repozitare prikazem
yum search “cohledam”
Graficky dobry nastroj je yumex. V extras a livna je tolik softu ze ho v zivote nepouzijete.:slight_smile: Vyhledavani rpm na rpm.pbone.net, pak si jen do yumu pridejte repozitar ve kterem dany soft je - pokud to je yum repozitar. Davejte si ale pozor abyste nekombinoval balicky z nekompatibilnich repozitaru. Pridelate si tim zbytecne starosti.

Příspěvek byl upraven (16-03-06 18:05)

-bohuzel odkaz co pisete jsem nasel i v googlu ale adresa neexistuje :-/
-hledam opravdu program K3D :-/
-dekuji za radu … jinak yumex pouzivam…

Zkuste klinout sem: http://rpm.pbone.net/ pokud vam nefunguje reklamujte to u sveho providera. K dispozici je jen jakysi k3dsurf pro FC4.

ok ta stranka jde… a nasel jsem tam i ten program, ale che to po me pri instalaci dotycneho rpm asi desitku dalsich lib,… zkousel jsem je dohledat ale ikdyz jsem je doplnil, vetsinou z distribuci mandrake, tak to stejnak neslo… nedalo by se z teto adresy co najdu to nejak stahnout pres yum aby ty chybejici veci dohledal sam?

1. neinstaluj do Fedory nic z Mandrake (neni to nemozne ale muzes nadelat vic skody nez uzitku)
  2. Pokud vytouzeny software je napr. z repozitare DAG pak si staci pridat do repozitaru onen DAG a nainstalovat pomoci yum
  3. Pokud to neni soucasti zadneho repozitare musis stahovat rucne ale pro Fedoru. Pokud nejsou pro Fedoru mas problem. (Nikoli neresitelny ale obtiznejsi.)

no pro me neni problem dat ./configure make make install, ale pro me je nejvetsi problem ze mi to treba i z rpm vyhodi hodne chybejicich veci a je celkem silene tohle vsechno dohledavat
–btw mam sice linux kratce ale pomalu se ucim :o)

Ja jsem zacatecnik, ale tohle prave resi instalace pres yum - samo si to je schopne dohledat zavislosti a ty nemusis nic resit.
Doufam, ze sam rucne nehledas jednotlive balicky

Doporučuju naučit se číst a editovat soubory v /etc/yum.repos.d (předtím se samozřejmě vždycky hodí udělat něco jako třeba
cp /etc/yum.repos.d /root/Desktop/yum.repos.d -r
abyste to mohl lehce vrátit)
Existují také rpm balíčky, které vám některé repozitáře do /etc/yum.repos.d doplní samy: některé najdete např. na
http://home.gagme.com/greg/linux/fc4-tips.php (pozor na verzi FC!)
Odkaz na takový balíček je taky ve zdejších neoficiálních českých FAQ, ale ten je jen pro FC4: http://www.fedora.cz/faq_fedora.html#installsoftware
Na něm se mi ale trochu nelíbí, že z něho moc nevíte, co vám udělá.

Příspěvek byl upraven (24-03-06 11:25)

dekuji za vsechny rady tady… hodne mi to pomohlo … a muzu rict … zeuz se mi diky tomu vsemu i lip orientuje v instalacich a tak…

mnohokrat diky!