Xorg, Xorg, Xorg ...

Poslední verze Xorgu v devítce i Xorg v desítce pořád padají. Ne nijak brutálně často, ale přesto je každý pád Xorgu velmi nepříjemný, jelikož v té chvíli člověk přijde o cokoliv rozepsaného / rozpracovaného. Aby toho nebylo málo, tak se záznam o pádu zapíše jen na konzolu, z níž je Xorg spuštěn. Backtrace a místo chyby se tedy z nějakého důvodu teď nedá vyčíst za záznamů Xorg.log.
Tušíte někdo prosím zda se dá nějakým parametrem ten záznam dostat tam kam patří?

Btw., jak jste na tom kdo se stabilitou Xorgu? Zvláště pak s proprietárními drivery od NVIDIe.

Pouzivam driver od nvidie (Geforce6150), prepinam uzivatele jak zbesily a vubec delam ledacos a zamrznuti xorg me snad jeste nepotkalo ani jednou…
xorg-x11-drv-nvidia-libs-173.14.12-2.fc9.x86_64
xorg-x11-server-common-1.5.0-2.fc9.x86_64

F10 trapim na Ge7500 a tam se mi to parkrat stalo, ovsem pouze pri pokusech o prehozeni X serveru na vt7, kdy mi na vt1 bezel zaroven X a mingetty… jak dostat tu hlasku do logu bohuzel nevim.

Zatím žádný problém ani jeden pád .
momentálně
xorg-x11-server-Xorg-1.5.2-3.fc9.i386
xorg-x11-drv-nvidia-173.14.15-1.fc9.i386
Ge7600GT

U mně to padalo jako hrušky. Zvláště pokud byly ve vmware puštěné wokna.
Ale zkusil jsem přejít na rawhide (on už se od finální desítky bude lišit minimálně) a zatím dva dny stabilní práce. :slight_smile:
Taky jsem naaplikoval poslední beta driver od nvidie a ten najednou vyřešil moje již dříve anoncované problémy s rámy oken v gnome (s compizem) a s celkovým vykreslováním v kde. Viz http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=123072 .

Xorg mi s nVidii nepada ani na jednom stroji s F10. Mam GeForce 6200 a Quadro NVS 140M - ovladac z RPMFusion: xorg-x11-drv-nvidia.177.82-1.fc10.4.x86_64. Pouzivam compiz fusion.

Kamaradovi pada xorg velice casto a nepravidelne po upgrade na F10 s grafikou od ATI. V F9 takove problemy nemel.

S těmi posledními beta drivery nvidia 180.06 a 180.08 je to už na desítce skutečně zcela stabilní. Ale aby vše nebylo zcela dokonalé, tak qt4 s těmihle drivery blbě vykresluje subpixelově renderované fonty.

Pokud onen kamarád s ati oželí compiz, ať zkusí radeonhd driver.

Btw., tu a tam se mně v novém xorgu stane, že se “zničeho nic” zapne v předvolbách klávesnice Myš klávesnicí (ovládání ukazatele pomocí klávesnice). Netušíte někdo jak to zcela zakázat? Ve foofle (www.foofle.com) jsem nic nevyfoofloval.

Ten foofle je dobrej.:slight_smile: Me se teda ni toto nestava, ale nemas nohodou onen problem, ze mas zarizeni nadefinovane v xorg.conf a zaroven se ti detekuje automaticky pres Xorg autodetekci? Pak se totiz muzou takovehle podivnosti stavat…