Workspaces

Zdravím, rozhodl jsem se opustit ubuntu (kvůli jeho nestabilitě) a zkusit fedoru.

Ale furt mi tu něco chybí, nevíte někdo jka docíli toho aby plochy nebyly jen ve sloupci, ale v mřížce?
Laboruju nad tím celý den a nikde jsem nic pořádneho nenašel.

Díky

Gnome 3 name plochy v mrizce, Gnome 3 ma dynamicke plochy, ktere se vytvari pri zaplneni posledni volne plochy a v prehledu jsou pod sebou a v pripinani ctrl+alt+sipka nahoru/dolu tez. Jine rozlozeni standardne neexistuje.

jo na to jsem už přišel, proto se ptám a heldám nestandartní řešení (že se dá nastavit pevný počet ploch vím) protože zarovnání do sloupce je pro práci velice hloupé

Naopak! Dynamické plochy jsou pro práci daleko příznivější a ergonomičtější než napevno dané 4 plochy jako v Unity :wink: Taky jsem používal dlouhou dobu Ubuntu… od verze 6.10 do 12.04, ale díky právě nestabilitě, nenažranému Compizu v Unity a nestabilnímu GS jsem přešel na Fedoru a zde naprostá spokojenost a stabilita.

Tak nevím, ale pro mě by bylo výhodnějši 4 plochy ve čtverci než 4 ve sloupci, já vím je to malichernost, ale na ubuntu jsem použival 9 ploch a teď než se přecvakam 9 plochy tak to je pomalu věčnost…

Re: marp
Koukám že máme stejný ntb, chci se zeptat, jestli máš ATI grafiku, máš nainstalovaný catalyst? teď ho nemám nainstalovaný a topí to, ale když jsem ho zkoušel nainstalovat tak mi systém nenaběhl a spadl na display manažerovi… dík

Plochy projížděj kolečkem myši, je to bleskurychlé :wink: No, jinak k ATI - Catalysty jsem neinstaloval, jedu na svobodným Radeonovi (Gallium 0.4 on AMD RV710) a nějak zvlášť mi to netopí - dá se říct, že stejně, když jsem měl Win 7 Ultimate s Catalystami od ATI. Po několika negativních zkušenostech s proprietálními ovladači v Linuxu raději nechám svobodné, co jsou v jádru.

S tema plochama nevim - zkousel si Frippery?
http://intgat.tigress.co.uk/rmy/extensions/index.html

Pripadne KDE Plasma Workspaces spin :slight_smile: