Wolfenstein

Zdravím, zkoušel někdo nainstalovat Return To Castle Wolfenstein??? Zkouším to dle návodu z wiki.ubuntu.cz, ale nějak to nejde › http://wiki.ubuntu.cz/return_to_castle_wolfenstein
Nebo je jiná cesta (mimo Wine)?

Budes muset napsat co presne nejde. Ta hra uz je hodne stara, kdysi jsem ji na Fedore provozoval, samozrejme musis mit original pro Windows s datovymi soubory, ktere se k te binarce pridaji.

Postupoval jsem přesně podle “Instalace do domovského adresáře”, včetně zkopírování souborů z 2 CD RTCW - Platinium Edition do příslušných adresářů. Instalace proběhla, ale když jsem kliknul na spouštěcí wolfsp.x86 tak zčernala obrazovka, jako když hra nabíhá ve fullscreenu, problik a konec… Může to být architekturou? Mám 64bit Fedoru 18.

Takže po neúspěchu (chybějící knihovny, chybná architektura ap.) jsem to nakonec vyřešil instalací Wine.

Předpokládám, že ti tam chyběla nějaká 32 bitová knihovna. Tím se ten návod vůbec nezabývá, asi předpokládá, že člověk používá 32 bitový systém. Jinak u těchto her je taky potíž, že ty instalátory jsou často hodně staré (často to jsou ještě instalátory od firmy Loki, které jsou staré >10 let). Jak se mění cesty ke knihovnám, tyto instalátory přestávají postupně fungovat.