Wifi instalace bez připojení do sítě

Ahoj, po instalaci Fedory 23 mi nejede wifi. Na Yoze 3 Pro nemám síť ani DVD mechaniku. Prosím o radu jak nainstalovat ovladač pro Broadcom bcm4352. Díky mockrát.

Ovladače od Broadcomu přímo jsou tady: http://www.broadcom.com/support/802.11
Ty si ale člověk musí zkompilovat.
Nejlepší je dostat se někde na připojení přes ethernet. Přidat si RPM Fusion (rpmfusion.org) a nainstalovat balíčky broadcom-wl a kmod-wl.
Pak by to mělo začít fungovat.

Je to myšleno tak, že se musím s tím kompem připojit? Pokud ano, tak právě je problém, že to nelze, jelikož nemá síťovku a wifi nemá zase ovladač. Můžeš to prosím upřesnit, jak mám postupovat? Jak přidat RPM Fusion, kde vzít balíčky, instalují se jednoduše rozkliknutím, jak zkompilovat? S linuxem teprve začínám. Díky ti.

Ještě je možnost sdílení připojení přes Bluetooth (to ale může být stejný čip jako wifi, takže taky asi nefunguje) nebo USB (toto funguje v Linuxu automaticky, pokud vstupní zařízení nasdílí Internet přes USB, Linux se připojí bez jakéhokoliv nastavování).

Nicméně jak to udělat offline…

Je potřeba si najít nějaké zrcadlo RPM Fusion, třeba: ftp://rpmfind.net/linux/rpmfusion/nonfree/fedora/updates/testing/23/x86_64/

A tam ty balíčky stáhni.

Potom běž v terminálu do adresáře, kde jsou ty soubory stažené a spusť příkaz: dnf install *.rpm
Může tam být ještě nějaká chybějící závislost, ta je potřeba zase ručně stáhnout z repozitářů Fedory.

Osobně bych zkusil jít tou cestou připojení počítače k Internetu a přidání RPM Fusion a nainstalování dvou balíků přímo z repozitářů. Pokud je člověk v Linuxu nový, tak se může v tom ručním instalování balíčků rychle ztratit, pokud jsou tam nějaké další závislosti.

Také bych šel tou pro mě pochopitelnější cestou přes net, ale bluetooth mi nejde spárovat, telefon to sice našlo, ale nejde to nijak odklikat a na telefonu to vůbec noťas nenajde. USB síť nenám k dispozici. Jdu se teda trápit s tou druhou variantou, nicméně s terminálem si nerozumíme, ani moc nevím, jak se dostat do adresáře, snad google poradí, ale cokokiv co hledám o linuxech mi zatím mnoho neprozradil…

Doporučuji se podívat na kapitolu v naší příručce: http://wiki.mojefedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:prompt
Je to obsáhlé, ale pro základy v příkazové řádce se to hodí. V drtivé většině případů není potřeba chodit do terminálu, samostatný balíček lze třeba nainstalovat poklepáním, ale v tomto případě jsou tam závislosti, takže musí být nainstalované všechny naráz a to jinak než přes příkazovou řádku nelze.

Navíc hodně návodů a rad je pro příkazovou řádku, protože stačí jeden příkaz místo dlouhého vysvětlování.

Co se týče toho USB připojení. Stačí propojit telefon s mobilem kabelem (microUSB-USB). Musí to být datový kabel, ale ten dnes člověk dostane s každým mobilem. Taky to musí být nějaký chytřejší mobil. Android to zvládne. Minimálně můj ano. Stačí propojit, jít v telefonu do sdílení připojení a tam dát sdílet připojení pomocí USB. Linux by se měl automaticky chytnout.

Tak net už mám pomocí kabelu a telefonu, díky za radu. Jen teď si nejsem jistej, jak to využiji? Mám nainstalovat ty dva balíčky, které již mám v kompu, tak jak si přal předtím? Pomocí terminálu nebo rozklikáním? Díky.

Ty dva ballíčky můžou vyžadovat další závislosti (další balíčky). Instaloval bych to z příkazové řádky


cd <cesta_do_adresáře_s_balíčky>
sudo dnf install *.rpm

Stačí:

sudo dnf install broadcom-wl kmod-wl

(člověk musí mít přidaný repozitář RPM Fusion, viz rpmfusion.org)

Případně to, co píše kolega výše.

Lidi, dostat se do adresáře byl porod! Ostrý závorky nefungovaly, názvy složek také ne. Místo domů jsem napsal cd /home. To je správně takto? Tam jsem dal ty soubory páč do dokumentů se mi už nepodařilo dostat. Pak sudo dnf… to napsalo aklima není v souboru sudoers. Tento událost bude ohlášena. Přidat repozitář mi také nic neříká. Nějaký nápad jak dál? Mezi tím mi klekly Widle 10, to je asi správně, aspoň mám motivaci toto vyřešit. Díky za rady.

Takže nainstaluji free a nonfree (viz Enable RPM Fusion on your system) a je potřeba verifying RPM Fusion’s signing keys? To by bylo tak na tejden práce, podle toho seznamu příkazů :frowning:

RPM Fusion asi mám přidaný, akorát ten signing key sem neřešil. Příkaz sudo dnf install broadcom-wl kmod-wl, také vypíše aklima není v souboru sudoers.

Borci díky, vzdal sem to. Nainstaloval jsem Ubutu a tam wifi normálka běží. Mějte se.

Asi to je tak lepsi - navod je i ve zdejsi prirucce. Fedora neobsahuje proprietarni a nesvobodne veci. Ubuntu na to kasle.

Pokud ale nekdo nechape ani jak prejit do adresare a ze kdyz nekdo napise
cd <cesta_do_adresáře_s_balíčky> tak tim mysli ze misto vyrazu se doplni cesta k balickum tak to je opravdu marne.