wifi Asus s Intel ipw2200

Ahoj,
chtel bych Vas poprosit o radu k memu problemu. Mam ntb Asus M6RU s FC5 a nefunguje na nem pripojeni pres wifi.
Je tam integrovana wifi intel pro/wireless 2200, ale kdyz zadam iwconfig tak:
lo no wireless extensions.
eth0 no wireless extensions.
sit0 no wireless extensions.
Zkousel jsem postup dle navodu v Prirucce uzivatele FC5:
Zprovoznění bezdrátového přípojného bodu Intel IPW2200 b,g
*Přečtěte si kapitolu Obecné poznámky.
Přečtěte si kapitolu Přidání repozitáře.
Na těchto stránkách odsouhlaste licenci 7) a uložte soubor ipw2200-fw-2.4.tgz na plochu. Po té otevřete terminál a postupně vkládejte následující řádky.
mkdir tmp
mv ~/Desktop/
-2.4.tgz ~/tmp
cd tmp
tar -zxvf ipw2200-fw-2.4.tgz
cp * /lib/firmware
rmmod ipw2200
modprobe ipw2200
iwconfig

Bohuzel se nic nezmenilo :(. Potrebuji pouzivat wifi a a a nechce se mne vracet pod win :(.

dekuju za kazdou radu.

Milos

Smutne je, ze zrejme vubec nevite co delate. Proto vam to nefunguje. Takze prosim zkuste procist prirucku celou, pripadne jeste dalsi obecne navody z hlavicky tohoto fora.

Neni v nasi moci vam pomoci lepe, dokud nebudete aspon trochu rozumet tomu co delate.

dekuju za radu.

m

Uz se Vam to povedlo rozebehnout? Jestli ne, tak sem zkuste dat vypis
“dmesg | grep ipw”

Ahoj,

uz jsem to rozbehal, ale jenom s wep. ted bojuji s wpa :slight_smile:

dik za ochotu.

m

Když tak to sleduju tak by ten návod mohl uplatnit i na FS notebooku, který má stejné zařízení pro wifi, že?

Je to dost pravdepodobne.

ahoj

toz Re: Když tak to sleduju tak by ten návod mohl uplatnit i na FS notebooku, který má stejné zařízení pro wifi, že?

nejsem si jisty jestli je tady uvedeny nejaky navod, mne pomohly nize uvedene odkazy.
Sice mam uz FC nekolik mesicu, ale porad su bloody newbie :)). ja jsem zatim dokazal rozchodit WIFI s driver ipw2200. Bohuzel zatim bez jakeholi zabezpeceni wifi.
jak se mne to podatrilo mam FC 6 - 2.6.18-1.2849.fc6:

• vyzkousel jsem oba nize uvedene navody
  • wifi sice fungovala, ale pouze dle navodu odkazu c. 1. Bohuzel nevim proc, mne misto eth1 porad umistoval wifi kartu na _tmp54515774. Videl jsem na ruznych forech, ze jsem nebyl sam komu se to podarilo :)))
  • nevedel jsem co s tim
  • pomoci Add/Remove Software jsem odebral ipw balicky, a opet je nainstaloval (ale vsechny verze. ja tam mam 2)
  • pak run -> neat, a pridat nove wireless pripojeni …
  • funguje me to, ale pouze pokud nemam zapnutou WPA
  1. http://fedoramobile.org/fc-wireless/ipw2x00-yum-livna/
  2. http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=100781&page=2&pp=15

Tudiz porad nevim co delam, ale uz to funguje. Bohuzel Covexi jsou lidi, kteri se hned nenarodili jako Mr. Linux :(, a ja jsem jeden z nich.

Nevite nekdo jak rozchodit wpa_supplicant? Postupoval jsem dle http://www.thinkwiki.org/wiki/Wpa_supplicant a nevypada, ze by to chtelo fungovat. Pripojuji se s pomoci Wifi Radaru. Pokud zapnu WPA na AP, tak se nepripojim, Wifi Radar se snazi zjistit IP adresu, ale nejak se mu to nedari :(.

OFFTOPIC: Ja jsem se jim take nenarodil ale uz jsem hodnekrat slysel z jara linuxoveho kosa. :slight_smile: Jinak pry mam ale zlute nohy, cerny fracek a misto papuly zobak.

Prave proto abych pomohl i ostatnim nosim tady kuzi na trh, nemuzu kazdeho ale vest za ruku a poradit muzu jen s tim s cim mam zkusenosti. Takze napr. u WPA s ipw2000 skutecne nemuzu slouzit. Leda by mi nekdo venoval HW.:slight_smile:

Díky Lanic za odkazy ten první mi pomohl wifi jede. Paráda.

lanic napsal(a):

Nevite nekdo jak rozchodit wpa_supplicant?
Postupoval jsem dle
How to install wpa supplicant - ThinkWiki a
nevypada, ze by to chtelo fungovat. Pripojuji se s
pomoci Wifi Radaru. Pokud zapnu WPA na AP, tak se
nepripojim, Wifi Radar se snazi zjistit IP adresu,
ale nejak se mu to nedari :(.

Ja jsem zacinal s timto odkazem:

http://wiki.eduroam.cz/doku.php?id=cs:uzivatel:sw:uvod

a fungoval mi navod od FJFI

dekuju za odkaz, vyresil jsem to malinko jinak, bo uz jsem nemel na to moral :).
ale presto dekuju, vyzkusam.
m