WebCamera z miniDV kamery

Chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s rozchozením WebCamery na miniDv kameře. Dnes se o to pokouším celý den. Koupil jsem Panasonic NV-GS180 (webcam umí). Připojí se pomocí USB. Zvuk se chytil bez větších problémů, ale obraz ne a ne z ní dostat do PC. S kamerami nemám větší zkušenosti. U foťáků jsou řádově dva standardy pro způsob čtení dat. Je něco takového i u kamer nebo je to vždy jinak podle výrobce?

Jedine co jsem nasel je
http://www.abclinuxu.cz/hardware/vstupni-zarizeni/digitalni-kamery/panasonic-nv-gs30
a to je ale FireWire.

S USB kamerkami to bude asi horsi. Kdysi jsem to tu psal. USB jsou seriova sbernice a co si po ni ktery vyrobce posila nikdo nevi. Zkuste vypis “lsusb” resp. “dmesg” jesli uvidite nejake podrobnosti o zarizeni a poradit se googlem.

Děkuji za odpověď. Tam jsem taky byl. Zkoušel jsem to přes USB protože nemám v PC FW vstup a řešit to může jen nákup karty. Pokud to ale nerozchodím přes USB, asi mi nic jiného nezbyde než najít vhodnou kartu a koupit ji. Pak by to snad mohlo chodit jak se píše v příspěvku = bez problémů. O případnou další zkušenost se samozřejmě podělím.
(Náš učitel matematiky na VŠ říkal, že matematika není věc inteligence, ale těžkého zadku. Myslím, že to občas platí i jinde :-)))))

Nevim co se financne vyplati, ale skoro bych spis uvazoval o nakupu nejake overena kamery. Predevsim si dejte pozor na ty chipsety, ktere v nich jsou.