Vypnutí Selinuxu Fedora 18

Dobrý den,

chci vypnout selinux. Postupoval jsem podle tohoto návodu: http://lukas.zapletalovi.com/2010/08/jak-vypnout-selinux.html.

Po zadání příkazu system-config-selinux jako root dostanu toto chybové hlášení:
[root@localhost ucebna]# system-config-selinux
/usr/share/system-config-selinux/system-config-selinux.py:77: Warning: g_object_get_valist: object class GnomeProgram' has no property nameddefault-icon’
xml = gtk.glade.XML ("/usr/share/system-config-selinux/system-config-selinux.glade", domain=PROGNAME)
Traceback (most recent call last):
File “/usr/share/system-config-selinux/system-config-selinux.py”, line 192, in
app = childWindow()
File “/usr/share/system-config-selinux/system-config-selinux.py”, line 97, in init
self.add_page(domainsPage.domainsPage(xml)) # domains
File “/usr/share/system-config-selinux/domainsPage.py”, line 71, in init
self.domains=get_all_entrypoint_domains()
File “/usr/lib/python2.7/site-packages/sepolicy/init.py”, line 78, in get_all_entrypoint_domains
m = re.findall("(.*)%s" % “_exec_t$”, i)
NameError: global name ‘re’ is not defined

Má někdo z přítomných tento problém?

Děkuji a přeju pěkný den
Petr

Jsi přihlášený pod rootem, hádám, že přes “su -” nebo něco takového, a nemáš tak pro něj spuštěné grafické prostředí. Takže tři možnosti:
1/ nastavit si spouštění grafických udělátek podle http://fedora.cz/jak-spoustet-graficke-aplikace-pres-su-nebo-sudo/
2/ spustit system-config-selinux pod obyčejným uživatelem - předpokládám, že na rootovské heslo se to samo zeptá, ale nevím, nezkoušel jsem
3/ spustit pod rootem:


setenforce 0
sed -i 's/SELINUX=enforcing/SELINUX=permissive/' /etc/sysconfig/selinux

a není potřeba ani žádné klikátko.

Dobrý den,

omlouvám se za pozdní odpověď. Zkusil jsem vámi uvedený postup a bouhužel to nepomohlo. Nyní k jednotlivým bodům podrobněji.

Příkaz setenforce nevpnul selinux úplně. Takže se stále hádá s Wine.
Pokud spustím příkaz system-config-selinux pod obyčejným uživatelem, tak se skutečně zeptá na root heslo, jak jste uvedl, ale program následně spadne s chybou v policicoreutils.

Rád byh podal podrobnější inforamce, ale nevím přesně jak můžete mi prosím poradit?

Petr

A vypnutí normálně cestou nastavení režimu permissive nebo disabled v /etc/selinux/config nefunguje?
Viz příručka:
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:selinux

Prikaze setenforce 0 vypne vynucovani politiky selinuxu a tedy selinux neovlivnuje chovani systemu - bez diskuse. To ze se v logu mohou nadale objevovat AVC je tim, ze selinux stale bezi a informuje o tom, co by se stalo, kdyby politiku vynucoval.

Druhy prikaz edituje konfiguraci selinuxu a meni vynucovani politiky na to mod, kdy opet selinux nic nezakazuje. Sazmorejme ze po tomto prikaze se musi restartovat PC.

Pokud chces vypnout selinux uplne tak do /etc/sysconfig/selinux dej misto enforced|permissive retezec “disabled”. Je to v tom souboru popsane, staci pustit textovy editor a do souboru se podivat. Samozrejme musis restartovat.