Vypínání počítače

Zdravím,

Po upgradu na F9 mi některé věci přestaly fungovat, např. klávesová zkratka Ctrl+Alt+H pro otevření domovského adresáře. Asi největším problémem je, že při vypínání počítače se zřejmě neodešle SIGTERM, procesy tak nemají čas se ukončit a jsou “odstřeleny”.

Při vypínání počítače se mi na černé obrazovce ukáže jen a pouze toto (píšu jen začátek každého řádku)
Fedora release…
Kernel 2.6…
localhost login…
sit0: Disabled Privacy Extensions
md: stopping all devices
sd …
sd …
System halted

Dá se to v nějakých konfiguračních souborech spravit?

Nepises jake prostredi pouzivas, takze prepokladam Gnome. Pak staci jit do System/Volby/Osobni/Klavesove zkratky a nastavit si danou klavesovou zkratku pro Domovskou slozku.

Nevim jak si pisel na to ze se procesy “osdtreli” ale v F9 se vypis ukoncovani systemu pouze vypisuje na jine konzoli nez na kterou je prepnut obraz. Tusim je to konzole Alt+F7. Ukonce systemu je ale i tak zcela normalni.

covex napsal(a):

System/Volby/Osobni/Klavesove zkratky a nastavit
si danou klavesovou zkratku pro Domovskou slozku.

Ano, to mám nastaveno už z dřívějška a nefunguje to. Rád bych se tedy podíval na ten konfigurační soubor, přinejmenším proto, abych věděl, jestli je to i v něm zapsané, nebo není.

Nevim jak si pisel na to ze se procesy “osdtreli”

1. Dříve jsem mohl nechat všechny aplikace spuštěné. Počítač si je ukončil sám a korektně. Teď počítač buď zamrzne, nebo je korektně neukončí, na což mě například Firefox při příštím spuštění upozorní.
  2. Ukončení běhu systému je mnohem rychlejší

ale v F9 se vypis ukoncovani systemu pouze
vypisuje na jine konzoli nez na kterou je prepnut
obraz.

Takže proto se mi nevypisuje “Ukončuji démona HAL [ OK ]” apod.?

Ad klavesaova zkratka: u me ve vychozim nastaveni neni klavesova zkratka zadna. Po nastaveni Ctrl+Alt+h normalne funguje.

ad 1) i 2) to je prinejmensim podivne, ovsem zmena chovani FF neni prisli dobry indikator a je dana jeho verzi. Verze 2.0.x tusim nemela automacke obnoveni zalozeni po ukonceni, takze pokud ho system pri vypnani ukoncil, pri pristim startu si nestezoval proste z principu. FF3 ma obnoveni po psadu nebo nasilnem ukonceni pri vypnuti systemu. (MMCH: to same dela na Windows.)

Ad vypis ukonzovani: Ano, proto tyto hlasky nejsou videt. Pokud zkusis prepnout na jine virtualni konzole ((Alt+F2 az 7) tak nekde ten vypis bude. Pokud ne je skutecne neco divne, ale co to lze zjistit jen dalsim zkoumanim.

Ad klávesová zkratka) Díky za otestování, ale já přece vím, že to má fungovat, proto se chci podívat na ten konfigurační soubor, jenže kde ho najít? Díval jsem se na skryté soubory v domovském adresáři, ale neúspěšně.

ad FF - i dvojka disponovala obnovením po pádu - viz http://www.root.cz/clanky/pohled-na-firefox-2-beta-1/
Navíc nejde jen o FF, to samé indikuje i Opera atd.
Zkusím najít tu konzoli (tu kombinaci Alt+Fx mám mačkat, až se objeví ta černá obrazovka, že?), podívám se, jak vypadá vypínání z KDE (jestli to bude OK, tak bude asi problém někde v GNOME).

Napadlo mne ale ještě něco.
“Třetí oddíl opět naformátujte systémem souborů ext3 a připojte ho do adresáře /home. Tento diskový oddíl bude obsahovat soubory a nastavení jednotlivých uživatelů. Jeho velikost by měla být minimálně 100 MB za každého plánovaného uživatele systému”
Objem té partition je z minula celkově 100 MB. Když nepočítám roota, tak má systém 2 uživatele, nebude zdroj problémů náhodou zde?

Toto doporuceni neni nejstastnejsi a melo platit spise pro servery. Nedostatek mista na disku muze byt zdrojem ruznych problemu, ale v tomto pripade si nemyslim ze je to pricina. Krom toho nedostatek mista lze jednoduzse zjistit…

Konfiguracni nastaveni gnome lze editovat prikazem gconf-editor (mozna je potreba jej nejdriv nainstalovat). Tato nastaveni jsou ulozena v souborech v adresarich ~/.gnome, .gconf a .config. Zda je chyba jen v tvem profilu zjistis jednoduzse tak ze si vytvoris jiny ucet na kterem to otestujes.

Spletl jsem se. Těch 100 MB má bootovací oddíl napojený na /boot. Takže to je OK. I konzolole tty7 je v pořádku, všechny hlášky se vypisují s OK.

Problém však přetrvává. Navíc jsem zjistil, že nekorektní ukončení aplikací se děje už při odhlašování.

A odhlasujes se normalne pres dialog? Zkousel si zalozit noveho uzivatele a vyzkouset jesli u nej to funguje normalne?

Zkousel jsem odhlasovani pres dialog, pres CTRL+ALT+BACKSPACE i pres prikazy na konzoli.
Odhlasovani z KDE probiha v poradku.
To s novym uzivatelem jsem nezkousel, diky za napad.