Vypalovani rychlosti 1x, jde to?

Ahoj, mam dotaz, prosim lze v linuxu nastavit vypalovani rychlosti 1x, pripadne i cteni pro audio cd, kde se to da nastavit? Zjistil jsem ze cteni jede zhruba 320 KB/s, coz je super, oproti XP, kde se to neda nastavit a cte max rychlosti. Jde me hlavne o kvalitu hudebnich CD. Mozna si rikate ze jsem blazen, ze to jsou jen data atd, ale kdo ma usi, tak me da zapravdu ze rozdily tam sakra jsou. Rozdil je i v originalu tak i ve vypalovanem CD.

dekuji za odpoved.

No,podle mě záleží na tom,jestli to podporuje také tvůj HW, tzn vypalovačka. Jinak nastavit rychlost vypalování můžeš přímo ve vypalovacím SW, zde budeš mít nabídky rychlostí ,které tvá vypalovačka podporuje.

No v tomto to asi vezet bude, ale nevim proc by novejsi vypalovacky nemely podporovat nizssi rychlosti? To je takovy problem? Nebo proc to nelze? Jj samozrejme rychlost v SW vim kde nastavit, myslel jsem treba upravit to nejak v konfiguracnim souboru.

Diky.

Je to bohuzel pravda - nektere novejsi vypalovacky neumi vypalovat nizkymi rychlostmi, uz jsem to taky resil. Zda je to tvuj pripad nevim. Uz jsem dlouho nic nevypaloval :).

Jinak rychlost cteni nastavit jde. Kdysi na to existoval programek cdspeed, jinak to jde prikazem
hdparm -E /dev/cdrom
do konfiguraku by to melo jit pridat nejak takto: http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:hardware#urychleni_operaci_s_cd_dvd-rom_dma
ale jak presne to se ne neptej.

Já jsem taky řešil problém s rychlostí. Zjistil jsem že “PREJ” všechny SATA mechaniky vypalují CD 16x a výš. Jestli je to pravda, tak bych příště do SATA mechaniky nešel. Zkuste to někdo a napište.

Mám SATA mechaniku jak tady doma, tak v práci a pravda to opravdu není =)