VPN

Chtěl bych poprosit, nainstaloval jsem si fedoru 8 a nedaří se mi stejně jako v předchozích verzí spustit internet pro aktualizace (přes VPN). Je tu někdo kdo na fedoře rozjel VPN? Našel jsem i nějaké návody ale pořád nic. Nemáte někdo svůj vlastní postp pro Fedoru ?

Nechapu moc v cem je problem - rozjet VPN (pres OpenVPN) problem neni a funguje to - zonglovani s klici je ale vzdycky zazitek. Zda presto chodi nebo nechodi aktualizace uz je vec zcela jina a pokud funguje pristup k netu obecne, neni duvod aby nefungovaly.

Našel jsem návod na openVPN a vždy když dám spustit (poslední krok v návodu), tak mám OK. Následně když ověřím, tak status je disabled. Chtěl jsem právě novelizovat fedoru a nahrát tam určité balíky (mc…). Zatím jsem je tam dal ručně, alespoň základní.

Zkuste sem hodit aspon odkaz na ten navod… z tohodle se fakt neda vubec nic zjistit. Ja poustim openvpn normalne z prikazove radky - zkuste to taky, tam vam to vypise soustu podrobnyc informaci co se deje a co jde a co ne.

Covex: omlouvám se že jsem teď plný na fóru. S novou fedorou vždy mám novou chuť s ní začít trošku více.

návod je tady :

http://support.zcu.cz/index.php/VPN_-Instalace_OpenVPN_klienta(Linux)

ale zkoušel jsem i bez něj, jelikož ve fedoře 8 je novější verze

Přesněji když se spustí služba OpenVPN, nahlásí, že je služba spuštěna. Ale jakmile se dá atribut status, píše, že služba neběží.

Zkusím zítra udělat nějaké výstupy chyb, je mi jasné, že můj popis je jak hádání z karet.

Mnojo, protoze to jsou podle me dve rozdilne veci. OpenVPN ma architekturu klient-server. Server je to k cemu se klient pripojuje a na Fedore lze pustit i server ke kteremu se cizi klienti budou pripojovat. To je sluzba OpenVPN. Vy ale potrebujete zrejme nastavit jen klienta aby se pripojoval nekam jinam, ne vytvaret server. Ten navod je podle me zbytecny, openvpn je normalne ve Fedora repozitarich a neni potreba zbesile instalovat pres configure/make. OpenVPN klienta je pak snad mozne nakonfigurovat pres Networkmanager - aspon jsem tam neco takoveho zahledl.

zdravim ja mam tiez problem z roschodenim opnvpn…v tom network manageru nie su vsetky veci co potrebujem vyplnit a vobec netusim v akych suboroch to mam hladat a nastavit, viete niekto poradit? lebo na internetu stale nechadzam navody len na rozchodenie servera a nie klienta. dakujem

man openvpn nebo /etc/openvpn/* ?

uz som na to prisiel…nakopiroval som conf a cr do /etc/openvpn/ ktore mi poslal provider. a spustenie /etc/init.d/openvpn a potom si vypyta prihlasovacie udaje.

Este by som chcel vediet ci sa neda nejak spravit aby som nemusel stale vypisovat tie prihl.udaje…proste aby stacilo len spustit script a pripojilo hned. thx

Hmmmm… melo by to jit. Nejak jsem to tak driv mel… tusim kdyz nevypises pri vytvareni certifikatu heslo klice… ale to uz si asi udelal tak to asi zmenit nepujde…

tak aj na to som uz prisiel …otvoril som si vo windows configuracny subor, vyzeral uplne tak isto…je tam riadok auth-user-pass…treba zan dopisat cestu ku klucu teda loginu napr takto /etc/openvpn/key.txt v key.txt je login a v druhom riadku heslo…fici…len som narazil na problem ze nejak mi to nechcelo priradit dns server…pri manualnom priradilo v pohode…tak som este manualne pridal dns v nastaveniach siete…dns servery mam aspon ja v conf. subore na konci a su to riadky

dhcp-option DNS 88.86.107.36

dhcp-option DNS 88.86.108.100