VNC viewer XP -> Linux

Zdravim,
mám problém s připojením z XPček na Linux přes VNCviewer, na druhou stranu mi to jde že vidím plochu Xpček z Linuxu, ale je to přesný opak, toho čeho bych potřeboval dosáhnout, tedy na Xpčkách so zobrazit plochu Fedory 8. Hlásí mi to chybu Connection refused (10061)
Na localu mám na notebooku (XP) 10.0.0.2 a jsem připojenej na ADSL wifi router od kyslíku od toho potom vede kabel na Fedoru která má adresu 10.0.0.5 Ale nevím jestli se mi podařili spustit server na linuxu :X Díky za rady. Jsem amatér, tak prosím smlysluplně :slight_smile:

Sem resil zrovna dnes… je to na 5 min. Na Fedore vypni FW. Pingni z XP Fedoru a jestli pojede jako ze jo tak by to melo jit. Pokud ne tak zadrhel muze byt tim ze jsi ve Fedore nezapnul VNC. Nevim presne kde to je ja mam 7cku a myslim ze je to system-> a pak proklikat … pak je tam povoleni vzdal plochy. Ale pocitam ze tento zaklad jsi snad udelal.

Je to vyřešený, problém byl v tom, že jsem měl zakázaný port 5900 tedy ten, na který se připojuju pomocí vncvieweru, díky za pomoc :wink: