Virtualizace Windows 7 a Fedory s Gnome pod Fedorou 20

Ahoj,

nainstaloval jsem Fedoru 20 na pocitac s Haswell Core I3 4330. Masina podporuje “Intel virtualization technology” a funkci “Vt-x”, bohuzel uz ne “Vt-D”. Potreboval bych ale rozbehat virtualizaci pro nasledujici dva scenare:

• Virtualni Fedora 20 kdyz chci otestovat neco noveho - typicky nove verze Gnome nebo nove verze programu
  • Windows 7 64Bit pro veci, ktere na Linuxu nerozbeham. Predevsim sprava navigaci do auta a sprava outdorove navigace Garmin.

Nainstaloval jsem si tedy Gnome-boxes, podle toho co jsem pochopil by se melo jednat o front-end ke Quemu-KVM. Na zkousku jsem nainstaloval nedavnou vyslou RC Verzi Linuxu Mint 17. Mint mi nabehl s varovanim ze nebezi hardwarova akcelerace grafiky.

Stejnou zkusenost jsem udelal pri pouziti virt-manageru (Sprava virtualnich stroju).

Naopak VirtualBox spustil Mint 17 s podporou 3D.

Nevim pro jake reseni se ted rozhodnout. Na googlu jsem se docetl ze Quemu-KVM je rychlejsi a efektivnejsi. Ten Haswell Core i3 neni zadny trhac asfaltu, takze se bojim, aby predevsim ty Windows 7 nebehaly ve VirtualBoxu pomalu a nedavaly systemu zabrat.

Na druhou stranu mi Gnome bez 3D akcelerace taky nebude chodit buhvijak svizne. To je asi videt uz ted, zda se mi, ze Mintu 17 ve VirtualBoxu chodi plynuleji nez pri pouziti Gnome-boxes.

Muze mi nekdo poradit pro co se rozhodnout ? Diky - K

Problem s virtualizaci se bude tykat spis jen qemu-kvm. Virtualbox si tahne vsechno vlastni. Pokud by ti nefungovala akcelerace grafiky ani v systemu, tak nebude fungovat ani ve virtualboxu. Problem byva jen s virtualizaci akcelerace. Virtualbox je v pohode a klidne ho pouzivej, je to tusim take nejake upravene KVM. Jen to hold neni soucasti Fedory.

Diky za odpoved. Akcelerace grafiky mi normalne na Fedore funguje, jedu na interni Intel Hd 4600 a na pouziti jako domaci pocitac naprosta spokojenost. Web plynuly, online mapy plynuly, video se prehrava, youtube HD se prehrava - nemuzu si stezovat. Proto me docela prekvapilo, ze mi Mint sv Quemu-KVM nabehl bez akcelerace. Podle toho co jsem si nasel na googlu tak 3D akcelerace v KVM je zatim v nejake akademicko-pokusne fazi.
Zato virtualbox je naprosto bezproblemova zalezitost. Dobre, neumel si dobre poradit s rozlisenim obrazovky na virtualnim stroji, kdyz jsem to prepnul do zakzvaneho “prizpusobiveho rezimu”. Zato se da ale pouzit prikaz, ktery skryje menu a dolni panel, cimz docilim stejneho efektu a rozliseni je pak v poradku.
Mint 17 bezi celkem svizne, je poznat urcita minimalni prodleva, na reakce, mozna je to subjektivni, mozna je to kvuli virtualizaci normalni. Nevim, delam tohle poprve.