VirtualBox sit problem WIFI

Zdravim
Mam mensi problem s VirtualBoxem. Istalce a nastaveni bylo ok ale po instalace Win XP me nejede Internet i kdyz nemam zadky konflikt nebo nejaky problem zarizeni. Nicmene sit me nejde. Jsem pripojen pres Wifi do Fedory a nevim jak to ovlivnuje VBox. Prosim pomoc. Jde to nejak rozjet kdy jsem na Wifi a chci internet i ve Vboxu na Xpka.

Dik moc

S wifi to asi nema nic spolecneho. V nastaveni daneho guesta je krom jineho taky polozka “Network” kde si muzes vybrat jak bude vypadat simulovane sitove rozhranni. V prvni rade musi byt tento Network enable, ja mam vybrany Adapter_type PCnet-FAST III, Attached to NAT. To druhe je podstatne. VirtualBox v podstate vytvori NAT pro dany guest OS. Muzes este zkusit Host interface, NAT mi ale vetsinou funguje.

covex napsal(a):

S wifi to asi nema nic spolecneho. V nastaveni
daneho guesta je krom jineho taky polozka
“Network” kde si muzes vybrat jak bude vypadat
simulovane sitove rozhranni. V prvni rade musi byt
tento Network enable, ja mam vybrany Adapter_type
PCnet-FAST III, Attached to NAT. To druhe je
podstatne. VirtualBox v podstate vytvori NAT pro
dany guest OS. Muzes este zkusit Host interface,
NAT mi ale vetsinou funguje.

Cau dik o tom jsem vedel o nastaveni ale stejde to nejede a kdyz dam Host interface tak piso toto

Failed to initialize Host Interface Networking.
VBox status code: -3100 (VERR_HOSTIF_INIT_FAILED).

Prosim help

Sitovani je vzdycky trochu slozite. Nastavit bridged networking bude zrejme mimo tve moznosti (google ti napovi kdybys do nej zadal tu hlasku). NAT musi fungovat od zacatku. Takze otazka zni - mas zaskrtle u NAT “cable connected”? Mas ve windows pridelenou IP adresu? Jak testujes ze z windows “nejde internet”? Jak si pripojen k netu, nemas nahodou router/modem s NATem? Nainstaloval si uvnitr windows virtualbox addons?

covex napsal(a):

Sitovani je vzdycky trochu slozite. Nastavit
bridged networking bude zrejme mimo tve moznosti
(google ti napovi kdybys do nej zadal tu hlasku).
NAT musi fungovat od zacatku. Takze otazka zni -
mas zaskrtle u NAT “cable connected”? Mas ve
windows pridelenou IP adresu? Jak testujes ze z
windows “nejde internet”? Jak si pripojen k netu,
nemas nahodou router/modem s NATem? Nainstaloval
si uvnitr windows virtualbox addons?

Dekuji ale vsechno toto je samozdrejmost a vsechno jsem to zkousel ale stejne to nejede.V manualu Vboxu jsem nasel jednu myslenku jak udelat bridge z wifi, nicmene instrukce jsou pro Unbutu, ale pisi tam ze by to melo fungovat.Tak jsem naistalovat bridge-util ale nevim presne jake soubory ve Fedore editovat.

Pochybuji, ze kdyz nejde NAT pujde bridge. Nezkousel si jeste zmenit model sitovky na ten Intelneco? Jinak porad jeste nevim jesli mas ve windows sitove zarizeni a pridelenou nejakou IP nebo ne… to je celkem dulezite. S wifi to nema mnoho spolecneho. Vbox abstrahuje sitove rozhranni hosta a guest vubec nevi ze se jedna o wifi. Pokud wifi v hostu funguje tak neni co resit.

covex napsal(a):

Pochybuji, ze kdyz nejde NAT pujde bridge.
Nezkousel si jeste zmenit model sitovky na ten
Intelneco? Jinak porad jeste nevim jesli mas ve
windows sitove zarizeni a pridelenou nejakou IP
nebo ne… to je celkem dulezite. S wifi to nema
mnoho spolecneho. Vbox abstrahuje sitove rozhranni
hosta a guest vubec nevi ze se jedna o wifi. Pokud
wifi v hostu funguje tak neni co resit.

Ve winu mam sitovku a je aktivni a ma pridelenou IP. Nicmene si myslim ze Vbox tohle bohuzel asi neumi. A navic me bylo receno ze VBox komunikuje jen s kabelovou Sitovkou a nepodporuje wifi. I v manualu je to napsano a jediny postup jak to udelat je bridge. Ale na to jsem vubec nikde nenarazil ani na google.No nevim asi otestuju VMWARE ten to urcite umi. Stejne diky

BTW Wifi me samozdrejme na Fedore jede super.

Samozrejme ze to VBox podporuje… Sam pouzivam VBox, jsem k netu pripojeny pres ethernet i pres wifi, mam ve VBoxu nastavenou jednu sitovku (NAT), a je uplne fuk, jestli jsem k netu pripojeny pres ether nebo wifi a internet v hostovanych OS funguje… Trosicku slozitejsi bylo nastavit forwardovani portu, ale rekl bych, ze to nepotrebujes…

Musis mit nastavenou sitovku v profilu ve VBoxu, zaskrtnute, ze kabel je pripojen a samozrejme musis mit povolenou a nastavenou sitovku i v hostovanem OS… Pokud si nastavis pripojeni pres NAT, tak by ti to melo v poradku fungovat…

Co se tyce VMWare, VM Player je relativne o nicem, jelikoz se da minimalne konfigurovat podle toho jak potrebujes, napr. sdileni slozek mezi pocitacem a hostovanym OS nejde, coz sice umi VM Server, ale oproti VBoxu je VM Server zbytecne komplikovany a rekl bych ze VBox je takovy vic ‘user friendly’… :wink: Ale samozrejme co clovek, to nazor… :smiley: