virtualbox/pridavky pre hosta [Vyriesene]

Zdravim. Nainstaloval som si skusobne fedoru 11 do virtualboxu a pri pokuse o instalaciu pridavkov pre hosta mi to konci na

[root@localhost ~]# '/media/VBOXADDITIONS_3.0.2_49928/VBoxLinuxAdditions-x86.run' 
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing VirtualBox 3.0.2 Guest Additions for Linux installation.............................................................................................................................................................
.................................................................
VirtualBox 3.0.2 Guest Additions installation
Please install the build and header files for your current Linux kernel.
The current kernel version is 2.6.29.5-191.fc11.i586
Please install the GNU compiler.
Problems were found which would prevent the Guest Additions from installing.
Please correct these problems and try again.

Skusal som cez pridat/odstranit najst balik GNU compiler ovsem nedari sa mi to. Viete mi poradit ktori balik to je?

P.s je vo fedore nieco ako synaptic v ubuntu?

Jako správce zadej do konzole

yum groupinstall "Vývojářské nástroje"

Jinak ve Fedoře je PackageKit najdeš ho pod Systém > Správa > Přidat/odebrat software.

EDIT: popřípadě

yum groupinstall "Development tools"

Vdaka.
Pridat/odobrat som samozrejme nasiel.
Tvoj postup som uz neskusal lebo v google som medzitym nasiel ze ten balik GNU compiler je gcc. Na odstranenie tejto casti “Please install the build and header files for your current Linux kernel”
som nainstaloval vsetko co som nasiel s verziou 2.6.29.5-191.fc11.i586 :slight_smile: co mi nainstalovalo do grubu aj kernel ktori nejde na mojom procesore. Este ze s grubom trochu viem.
Cize tema je ako tak vyriesena.

Stačilo kernel-devel, vše si nemusel =)

Snad casom na to pridem. :slight_smile: