Virtual machine on Linux Fedora core 7

Dobry den jaky je nejlepsi software pro emulaci a spusteni jineho OS na linuxu. Naistaloval jsem si vmware ale chce konfigurovat tak jsem spustil config file ale pta se me na kernel ktery by bel bezet na ceste ?? a ptase na toto

What is the location of the directory of C header files that match your running
kernel? [/usr/src/linux/include] 

Prosim o pomoc nebo nekjakou alternativu

Dekuji

Jeste jsem zapomel potreboval bych bud rozjet win pod linuxem a nebo jestli je nejaka moznost nejak spustit win aplikace pod linuxem, teda pokud to nejak jde? :slight_smile:

Dik moc this site is the best for f dist :slight_smile:

Cau prvni problem vyresen ale ted mam jiny problem s kompilatorem

make[1]: Entering directory `/usr/src/kernels/2.6.23.15-80.fc7-i686'
  CC [M]  /tmp/vmware-config3/vmmon-only/linux/driver.o
  CC [M]  /tmp/vmware-config3/vmmon-only/linux/driverLog.o
  CC [M]  /tmp/vmware-config3/vmmon-only/linux/hostif.o
  CC [M]  /tmp/vmware-config3/vmmon-only/common/comport.o
  CC [M]  /tmp/vmware-config3/vmmon-only/common/cpuid.o
  CC [M]  /tmp/vmware-config3/vmmon-only/common/hash.o
  CC [M]  /tmp/vmware-config3/vmmon-only/common/memtrack.o
  CC [M]  /tmp/vmware-config3/vmmon-only/common/phystrack.o
  CC [M]  /tmp/vmware-config3/vmmon-only/common/task.o
gcc: error trying to exec 'cc1plus': execvp: No such file or directory
make[2]: *** [/tmp/vmware-config3/vmmon-only/common/task.o] Error 1
make[1]: *** [_module_/tmp/vmware-config3/vmmon-only] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/src/kernels/2.6.23.15-80.fc7-i686'
make: *** [vmmon.ko] Error 2
make: Leaving directory `/tmp/vmware-config3/vmmon-only'
Unable to build the vmmon module.

Vim ze to vyresim balickem g+±4.1 ale nikde ho nemuzu najit. Pls help :slight_smile:

Cau huraa vyreseno !!!

yum install gcc-c++

Je to pro ostatni informace

Enjoy

Cupr ze sem pises i reseni. Stacilo v prirucce najit kapitolu o vyvojovych nastrojich. Neni to tam teda o VMware ale obecne. Ja osobne tedy pouzivam spis VirtualBox nez VMWare. Win programy jde spoustet i ve wine, ale je to holt jen emulator…

Zdravim, podobny problem se jiz resil zde: [ fedora.cz ]

Cau mam dalsi problem z vmware. Nevim jak presne mam nastavit sitovku aby mohl soucasne pouzivat jak na hostovi tak na vmware aby nedochazelo k konfliktu zarizeni a miskonfiguraci. Nebe da se vubec spolehlive pouzivat oboji na jedne IP adresse ? Jelikoz musim pouzivat ssh k serveru tak nevim presne jak to udelat.

Dik moc

Nevim presne jak to je z hlavy, ale VMWare umi “vnitrni” NAT, neni tedy potreba nejak komplikovat nastaveni site hostujiciho stroje.

Dik moc. Ted nastala chvile kde jej potrebuju oddinstalovat kompletne ze systemu protoze se to hodne hada ze sitovim nastavenim a pada me ssh. Prosim o radu jak to kompletne dostat ze systemu !!

dik

A co pouzit jako nahradu? :slight_smile:

Tak jsem prisel na to ze vmware je onicem a moc slozitá instalace.Tak ted testuju VirtualBox a musim rict ze je mnohem rychlejsi a lepsi se pouziva a hlavne sit necrashuje!!

Se siti jsem mel vic problemu s VMWare, ale jinak je VirtualBox opravdu asi lepsi… ono tedy mozna ze VMWare - ten kompletni - je lepsi nez VB, ale ja jsem vzdy pouzival jen VMWare player…