VGA Sapphire HD 260pro, 3D, F9

Zdravim, mam grafiku od ATI a nedari se mi rozchodit 3D akceleraci. Podel prirucky jsem zkusil: “glxinfo | grep -i render”, ale odpovedelo mi to neco jineho, nez je v prirucce uvedeno a to:
Xlib: extension “GLX” missing on display “:0.0”.
Xlib: extension “GLX” missing on display “:0.0”.
Xlib: extension “GLX” missing on display “:0.0”.
Xlib: extension “GLX” missing on display “:0.0”.

kdesik jsem se docetl ze to ma neco spolecneho s hloubkou barev (mozna to ale bylo na jinou hlasku :wink: ) tak jsem s ni zkusil zahejbat - v kazdem pripade to nepomohlo.

dalsi pokus byla nejaka rada ohledne doinstalovani opengl - tez se mi nijak nepovedlo (nenasel jsem zadny balik).

Jeste mam dalsi problem-myslim si, ze by s tim moh souviset a to:
v pohode mam rozliseni 1680xbuhvi kolik, ale nekdy se stane, ze pri zapnuti kompu se mi to samo prepne do rozlseni 1024x buhvi kolik, ale nenabidne mi abych to zmenil na to vetsi. A prehodi se to samo az po nekolikerem restartu ci odhlaseni a prihlaseni uzivatele - proces vyberu rozliseni je naprosto nahodny (nebo jsem aspon zadnou strategii dle ktere se tak deje - nevyzkoumal).

pri pripadnych radach bych poprosil o obsirnejsi vyklad, pac jsem nezkuseny linuxak (ale to se casem zmeni :wink: ).

dikes moc.

Skoda ze nepises jesli sis taky nainstaloval ten ovladac podle prirucky. Kazdopadne ja mam HD 2400 a me nefunguje korektne ani fgrlx, ani radeonhd ani radeon. Tedy s radeonhd a radeon ovladacem mi funguje normalne desktop, ovsem nikoli 3D a chybi podpora XVIDEO, fglrx pro zmenu sice tvrdi ze 3d funguje ale nefunguje v podstate nic. Bohuzel, chyba neni na nasi strane ale na strane AMD, ktera stale jeste nevydala stabilni ovladac pro novy X server. Dostupna je jen jakasi protekcni Ubuntu beta verze, ktera ale me nefunguje jak ma.

aha. nepisu to proto, pac jak sem rikal jsem zacatecnik a nevim co je treba - takze doplnuji:
dle prirucky prikaz: “yum -y install kmod-fglrx xorg-x11-drv-fglrx”

mi rekne, ze ani jeden balicek nezna :frowning:

ha omlouvam se - nak jsem se prepsal ta grafika je 2600pro

doplnte si repozitáře rpmfusion http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:repozitare
ati se řeší zrovna třeba zde http://forum.fedora.cz/read.php?5,14211