Velmi pomalá samba na FC6

Instaluji FC6 na dva malé servery, na jednom chodí samba skvěle, na druhém velmi pomalá. Instalace shodná, smb.conf [global] shodný (až na sdílení). Spuštěné služby Linuxu shodné. Oba PC mají Gb kartu (1xNvidia, 1xRTL), pokud namountuju disky mezi sebou (mount IP:/ /adr), jedu skutečně tak, jak bych měl jet na Gb (tedy karty jako takové v FC6 jedou dobře). BWM ukazuje na obou cca 430 Mbit při kopírování (cp) souboru o velikosti 2GiB. Pokud přistoupím z Windows XP k jednomu serveru, je to OK (kopírování cca 20MB/s). K druhému jede Samba tak 50x pomaleji (0,7MB/s). Poradí někdo, kde hledat? Díky.

Mám stejný problém. Kdyz kopíruji mezi pc s win, tak to jede maximalne 700 kilo. Jinak z internetu a mezi disky je rychlost velmi slušná.

A hledal jste nekde na netu, zda nekdo nema stejny problem?

Dobry den,
samozrejme jsem hledal. Nasel jsem akorat zminky o dma a firewallu. Moc moudry z toho nejsem, ale pokud bych nemel zaple dma, tak mi jede disk pomalu porad, pokud se mylim, opravte me. Druha zminka bylo firewallu, winxp pri komunikaci pres sambu zadaji potvrzeni, nebo neco podobneho, pres port 80. Druhou moznost jsem jeste nemel cas vyzkouset. Momentalne to resim pomoci ftp. Dekuji za pripadne odpovedi.

S tim DMA mate asi pravdu, co se tyce toho firewall tak nevim ale na portu 80 bezi standardne http, takze to mi prijde divne. Jinak s ti by nejaky problem byt mohl.