varování-chceking kmod exist for-2.6.27.9.-159.fc10.i686

Tohle se mě objeví při nabíhání a ještě -inoring nvidia kmod as it failet.You can try rebuild or install /usrl/sbin/akmods --force as root.Nešlo se přihlásit dal jsem tedy inslační DVD a zadal rescure system a dostal se na shell ale po zadání- /usrl/sbin/akmods --force mě to napsalo není souborem ani adresářem na staré jádro se přihlásím ale nejede tam pak grafika takže se ne root nedostanu už opravdu nevím co s tím jinak včera všechno jelo.

Jak si instaloval ovladac graficke karty nvidia? Jako akmod nebo podle prirucky?
Az ti nastaruje system prepni se na textovou konzoli (Ctrl+Alt+F2) a napis:
yum update; yum install kmod-nvidia xorg-x11-drv-nvidia
tim se ovladac nainstaluje i pro novy kernel pro ktery nemusel byt dostupny v momente aktualizace. Pak restartuj.

Problém ale spočívá v tom že systém nabíhá a píše že je všechno-OK kromě grafiky ale nakonec kdy se má objevit stránka s přihlášením a heslo se neobjeví nic tak nevím jak se dostanu do konzole.Při načítání systému je vše OK až na to že mě píše varování-cheking kmod exist for-2.6.27.9.-159.fc10.i686 a u inoring nvidia kmod as it failed earliet.You can try do rebuild or instaling /usrl/sbin/akmods --force as root.Dal jsem instalační DVD a přes rescure se dostal na shell ale ten mě na příkaz /usrl/sbin/akmods --force napsal není souborem ani adresářem.Zkusím ještě to co jsi mě napsal a pak dám vědět.

z grafiky se přepneš do konzole Ctrl+Alt+F3 konzole přepínáš Alt+F1 - F6
F1 je grafika
pokud nepujde při bootu Esc pak v grubu e pro editaci. Edituj řádek kernel na konec
přidej " 3" bez těch uvozovek pak enter a b pro boot systém ti nabehne do textového režimu normálně se přihlas a proved co ti píše covex

Děkuji jede to díky moc za pomoc a omlouvám se za neodborné výrazy ale v tom zmatku jsem napsal co se dalo ještě jednou díky linuxákům fakt že kloubouk dolů. jsem holt ještě amatér a jsem rád že s nimi máte trpělivost i když je to někdy těžké.

EDIT: tak jsem to odinstaloval v grafickem režimu ale tedka už to jde ale nejde mi naisntalovat grafika nevite co stim dam yum -y install kmod-nvidia xorg-x11-drv-nvidia ale nejde piše mi to že nemam grafiku nainstalovan i po restartu včera vše jelo až do aktualizace tedka jedu na driveru nv mam grafickou kartu nvidia 9400 GT děkuji za rady a tipy

Mantiniela: Prosimte jak se to co pises vztahuje k binovu dotazu? Jesli chces od nas neco vedet, pouzivej interpunkci, velka pismena a tecky. Kdyt se to neda vubec cist… ja proste nevim co chces sdelit.

Dnes jsem aktualizoval a dělalo mi to same co binovi tak jsem odinstaloval ovladače a tedka jedu na driver nv ale nejde mi už naisntalovat grafika už nevim co stim