uspání během vypínání

Zdravím
Mám tenhle problém. Mám na notebooku fedoru 18. Když vypínám počítač a ještě před vypnutím jej zavřu, tak se uspí do paměti. Po probuzení pokračuje ve vypínání a poté se normálně vypne. Při běžném chodu při zavření nedělá nic, jak to mám nastavené.

To je vskutku kuriozni problem, ale myslim, ze duvod bude ten, ze power manager (a obecne i jine “sluzby”) jsou rozdeleny na systemovou a uzivatelskou cast. Uzivatelska cast a nastaveni se dostanou ke slovu jakmile se nekdo prihlasi, systemove kdyz neni nikdo prihlasen. Protoze pri vypinani notebooku uz si v podstate odhlaseny, pouzije se systemove nastaveni. Schvalne zkus, co se stane pokud zavres notebook na prihlasovaci obrazovce. Pokud se uspi je to tim. Otazkou zustava jak zmenit systemove nastaveni… neni neco v BIOSu?

Tak myslim, ze tvuj problem bude spojen s touto chybou:
https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=690713

je to novinka - systemove udalosti pri suspendu uz neodchytava upowerd ale logind (ze systemd) a ten na nastaveni z upowerd kasle. Jak to soudruzi vyresi nevim, ale Lenart neustoupi a jestli upravi nekdo upowerd to si nejsem moc jist.