Upgrade z F17 na F18

To je vsechno nejake moc pate pres devate. Nejak nechapu tu souvislost - aktualizace stavajici F17 a tedy i jadra na 3.7.x, nasledny problem se Steamem (budiz, ale s upgradem to nesouvisi). Pusteni fedupu, a po aktualizaci se start systemu zastavil na pripojovani jinych oddilu - muze byt. Opravit se to jiste dalo, ale budiz. Pokud mas home na samostatnem oddilu a mas tedy nyni sva data ve svem domovskem adresari i po instalaci F18 z DVD, pak nechapu kde je problem s nastavenim - to se pro uzivatele zachovat muselo, jen mohou byt novejsi verze “neceho” a tak to puvodni nastaveni nefunguje, ale pokud nenapises nastaveni ceho, je tezke rict kde je problem.

vikimaus napsal(a):

Nejdriv jsem aktualizoval (tj. i kernel 3.7) ale steamu se upgrade nelibil

Steam mi běhá na 3.7.8 bez problémů.

popisu postup (asi bych nebyl dobrej spisovatel :slight_smile: ) toto je popis te matlaniny co jsem poslal predtim nyni uz pomoc nepotrebuju moc díky za reakce.

  • na F17 proveden udate vseho co hlasilo novejsi verzi ( tedy i jadro to pisu protoze nevim jestli to muze mit vliv)

  • par balicku to nectelo updatnout (zrejme zdvojene balicky) pokud jsem vypl STEAM repo bylo vse OK tak jsem si rek ze to vyresim az v F18

  • pote jsem restaroval (kvuli kernel)

  • spustil FedUP podle wiki

  • restart a kouslo se to na mount nejakeho oddilu (jelikos jsem lama tak sem tu skoncil :slight_smile: )

  • spoustim DVD s F18

  • formatuju stary oddil s F17 mountuju" /home" atp.

  • F18 nabehla jako root zrizuju ucty a davam ji stejne UIN

  • spoustim svuj ucet a nic jako bych tam nemel nic

  • A TADY SEM OBEVIL CHYBU NEMEL JSEM PREDTIM “/home” ALE “/HOME” (blbec) :slight_smile:
    (tak uz jsem presunul jen dokumenty, stejne to bylo …skoda mluvit)
    zbytek us je mimo tema
    (“steam” uz bezi na f18 bez problemu )