Upgrade F20->F21

Protoze delam vetsinu aktualizaci vzdalene pouzivam fedora-upgrade misto fedupu.

Bohuzel upgrade na F21 ma nekolik problemu, pokud by to nekdo delal necht je pripraven

1. behem instalace baliku zdechne NetworkManager/dhcpclient takze prijdete o sit… Pred instalaci vypnete NM a nastavte fixni IP.
  2. po instalaci nepujde (jiz temer tradicne) udelat reboot, protoze… systemd. Resenim je asi jen vzdalena ruka/reset.
  3. problemy se skupinami baliku - to je ale spis uz F20 problem “yum groups mark convert” a modlete se.

Jsem zvedav jeste na F21->F22 :frowning:

Já používám fedup a jak F20-F21, tak F21-F22 bez problémů asi na pěti různých strojích.

Upgrade vzdáleně na mém mini-servříku z 20 na 21 a minulý týden z 21 na 22 jsem dělal pomocí fedup a bez problémů. Není nutná žádná osobní interakce…

EDIT: jen dodám, že tady jsem to dokonce zbytečně před tím půlrokem řešil :slight_smile: http://forum.fedora.cz/read.php?3,26807,26853#msg-26853 A nakonec to bylo tak jednoduché! :wink:

fedup s 2000 baliky trva na HDD i nekolik hodin. Kdyz nepocitam downtime tak je to infarktovy cas, kdy nemam absolutne tucha zda a kdy to nastartuje… do toho bych nesel. Jinak update 20->21 neprezije ani screen session - tedy nejde se k ni attachnout z nove nainstalovane verze.

Podle logu 25 minut 660 balíčků na klasickém HDD a docela slabém HW.

Intel(R) Atom(TM) CPU  230   @ 1.60GHz
Mem:           1987

Ale pokud vyžaduješ downtime typu max doba restartu, tak to chápu.