tv karta + zvuk

Mam problem se zvukem u tv karty pv951. podle navodu jsem zmenil soubor modprobe.conf na card=42 tuner=8 radio=1. Kdyz jsem Fedoru 5 nainstaloval den predtim (nez nepochopitelne nechtela spoustit KDE) vsechno po stejne zmene v modprobe.conf fungovalo i se zvukem;(( Protoze to je muj prvni Linux, moc s tim neumim, radsi jsem udelal format a reinstal. Uz pri startu usera, byla chyba pri cteni souboru etc/dsp to jsem spravil nastavenim prav pro cteni a zapis do tohoto souboru, potom zvuk fungoval i pro obyc. usery (ne pouze pro root). TV naladi programy, ale zvuk uz nejede. Nevite nekdo kde muze byt chyba. vsem diky… pete

To s tim /dev/dsp je divne, protoze se zrejme nepouziva alsa, ale zastaraly OSS ovladac. Mozna i z toho duvodu ti nemusi fungovat zvuk - pokud ho mas pripojeny z TV karty pres zvukovou kartu. Co tam mas za zvukovku?

jo, dekuju moc za odpoved. uz jsem to rozbehl, chyba byla v tom, ze jsem zapomnel hejbat s jednim soupatkem v nastaveni zvuku, jsem lama, spoupal jsem se vsim, ale ne s tim pravym;)) kazdopadne diky za snahu

Vlastním také tuto tv kartu, docela mi vadilo že pod Linuxem nejede. Zkoušel jsem kde co, hledal kde se dalo, až jsem našel bůh ví kde parametry, které je potřeba napsat do souboru /etc/modprobe.conf :
options bttv card=72 tuner=28 radio=1 gbuffers=4 i2c_udelay=128
momentální verze jádra 2.6.24.4-64.fc8
S pozdravem spokojený uživatel