Tux commander

Zdravím,
rozhodl jsem se vyzkoušet tux commander. Vše se jeví ok, až na problém s rar archivem. Tím myslím, že ho nedokážu v tomto programu rozbalit, což je třeba v mc naprostá pohoda. Zdá se, že nemám nainstalovaný unrar plugin. Bohužel nevím jak na to. Předem díky za každou radu.

Unrar je obsazeny v repozitari rpmfusion. viz zde: rpmfusion.org

Díky za odpověd. Unrar z rpmfusion mám bohužel s tux commanderem nespolupracuje.

Tuc Commander jsem neměl :-). Ale zjistil jsem že na unrar musíš mít plugin. Více zde: http://www.linuxexpres.cz/software/tux-commander-total-commander-pro-linux V repu Fedory ho nevidím. Možná bych zkusil nainstalovat balíček: tuxcmd-modules. Pokud náhodou tam není obsažený. Ale pravděpodobně asi ne. Pokud i tak to nepojede, tak zde: http://tuxcmd.sourceforge.net/download.php jsou zdrojové kódy k tuxcmd-modules-unrar.

Díky za radu.
Plugin v repu opravdu není, tuxcmd-modules ho táké neobsahuje a zkompilovat si ho pravděpodobně nedokážu. Nemáš nějaký jiný tip na dvoupanelového správce souborů.

http://www.linuxsoft.cz/sw_list.php?id_kategory=60
Zkus kouknout tady. Asi bych doporučil gnome-commander. Sice ho nepoužívám, ale asi tobě bude vyhovovat :slight_smile:

Ptal jsem se Tomáše Bžatka, který je autorem Tux Commanderu, a říkal, že ten plugin není zabalíčkovaný kvůli licenci. Doporučuje to zkompilovat ze zdrojáků.

Pokud můžu doporučit něco jiného, tak Krusader. To je podle mně nejschopnější dvoupanelový správce souborů v GUI.

Krusader se mi taky líbí. Já ale používám Gnome a Krusader si sebou tahá mraky závislostí z Kde. Tomu jsem se chtěl raději vyhnout.