Truecrypt a Fedora 10

Zdravim, pokouším se zprovoznit Truecrypt, ale bohužel mě pořád chybí závislosti xorg-x11-libSM a libfuse2. Nemůžu je nikde najít. Pokouším se ho instalovat z RPM pro Opensuse z oficiálních stránek. Při pokusu o kompilaci skončí make na truecrypt-6.1a-source/Common/SecurityToken.h:43:21: warning: pkcs11.h: není souborem ani adresářem.
Nemá někdo postup či radu jak ho rozchodit? Díky

Balicek z OpenSuse ti na Fedore fungovat nebude, protoze Suse ma jinak sestavene zavislosti. Musi se jednat primo o TrueCrypt? Fedora pouziva dm-crypt.
https://fedoraproject.org/wiki/Releases/FeatureEncryptedFilesystems

Co se tyce ten kompilace
yum search pkcs11
ti rekne co potrebujes.

Asi to budes muset zkompilovat ze zdrojaku. Jestli se tim prokousu, tak sem napisu postup. Pokud budes rychlejsi, tak dej prosim vedet, jak si to zmaknul, samotnyho by me to zajmalo, protoze to nebude sranda :frowning:

Vytazek z readme.txt, ktery je ve zdrojaku:

Requirements for Building TrueCrypt for Linux and Mac OS X:

Truecrypt bych nikdy za dm-crypt nevymenil, protoze krasne funguje na linuxu (teda testovano na ubuntu 8.10) i na woknech (visty i XP, skoda ze ne na 98) a navic mam v nem vsechno, i partitions na disku, ktery pouzivam i na windows, kdyz jsem v nich prebootovanej, takze by to bylo velice problematicke…

Kdyby mi sel na ubuntu zvuk, tak pujdu cestou nejmensiho odporu, tj pojedu na distribuci ubuntu, tam mi truecrypt fungoval bezva i na x64 :wink: Jenze bez last.fm si neumim predstavit ani precist postu, takze fedora je v tutochvili pro me jedine vychodisko. Prostredi je mi sympatictejsi nez na ubuntu, ale je to skoro stejne… az na to, ze tady se pouziva na vsecko yum a tam apt-get :slight_smile:

Tady je navod pro F9:

na strance je odkaz na postup a na konci diskuse i komentar ze to jde i v F10.

Ten navod vypada bezvadne. Diky moc, uz se nemuzu dockat, az to vyzkousim :slight_smile: Bohuzel hraju ted GTA IV, takze v linuxu jsem jen na maily a net a kdyz je chvile volna, tak sup zas zpatky do voken a parbaa :))

Tak jsem to nerozchodil ani s tim navodem, nicmene jsem vyguglil RPM primo pro fedoru 10, takze mi truecrypt chodi

Tady: http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=193960
jsem nasel balicek pro fedora 10: http://dnmouse.org/fedora/truecrypt/10/i386/truecrypt-6.1-1.fc10.i386.rpm

Kterej jsem nainstaloval prikazem:
yum localinstall --nogpgcheck truecrypt-6.1-1.fc10.i386.rpm

Cimz mam truecrypt nainstalovanej. Objevil se v nabidce systemove nastroje a jde spustit.

Jeste nejsem uplne u cile, protoze to po zadani hesla k partition a zmacknuti mount to me chce nejaky adminstrator heslo a kdyz tam zadam heslo k uzivatelskymu uctu nebo k rootu, stejne dostanu hlasku:

“Failed to obtain administrator privileges: sudo: sorry, you must have a tty to run sudo”

Asi mam neco nekde blbe, protoze sudo mi vubec nefunguje, chce to po me heslo, ktery neznam… napr. misto “sudo yum install neco” nejde, musim nejdriv su a pak uz jde vsecko… nj, jsem linuxova lama, nekde jsem urcite neco nenastavil :slight_smile:

Musis sudo nejdriv nastavit. Podivej se v prirucce, nekde tam tusim nastaveni sudo je.

Takze sudo jsem si nastavil podle navodu (editoval jsem nejakej ini nebo conf), akorat jsem si musel zastupce truecrypt zkopirovat na plochu (nevim, jak se menej zastupci v nabice aplikace) a upravit ho na:

sudo /usr/bin/truecrypt

Uz mi to chodi pekne, dostanu se na sifrovanou partition, ktera je zformatovana ntfs a funguje mi to bezva i v linuxu. Diky za pomoc.

Musis si tusim nainstalovat alacarte menu editor nebo tak neco…

Já bych si jenom dovolil zopakovat, že používat TrueCrypt na Fedoře je podle mého hloupost – dm-crypt je součástí instalace, podporovaný a funguje.

Podle me zasadni duvod proc lide pouzivaji TrueCrypt je, ze funguje i ve Windows, tedy pokud maji disk, ktery prenasi mezi systemy, moc jinych moznosti neni. Nebo dm-crypt takto funguje taky?

Ne, to asi ne

Linux compatibility (Cryptoloop “losetup”, dm-crypt and LUKS supported)

http://fedoraproject.org/wiki/ForbiddenItems#TrueCrypt