TOTEM-MOZPLUGIN

Pořeboval bych poradit po aktualizacích mi přestala chodit ČT24 a Očko přes Internet. Totem začnehlásit, že nemuží pracovat s kodekem nebo že není osloužen. Když jsem TOTEM odebral a že ho tam dám znovu:

yum -y install totem-xine totem-xine-mozplugin xine-lib-extras-nonfree

tak mi to řeklo Nothing to do. Nechápu proč, ale tento příkaz vždy fungoval a je i v návodu a YUMEX hlásí hlavně, že je to balíček totem-mozplugin. Předem dík za radu jak na to. Ne že bych měl rád soubory WMV a WMA, ale ty telata v tom asi vidí budoucnost.

Mno… a mate povoleny repozitar livna? A kdyz jste odebral totem odebral jste i tyhle baliky, kdyz je chcete instalovat znovu? Pokud vam yumex hlasi ze to je jen totem-mozplugin tak tam tu livnu asi nemate.

Ne livnu tam mám. Dělám to přesně podle návodu, který je v příručce vždy mi to fungovalo nyní ne.

Bohuzel na zaklade techto strohych informaci nejsem schopen nic vic poradit.
Kdyz vypisete

yum list totem* xine*
Setting up repositories
Reading repository metadata in from local files
Installed Packages
totem.x86_64                             2.16.3-1.fc6           installed       
totem-devel.x86_64                       2.16.3-1.fc6           installed       
xine.x86_64                              0.99.4-10.lvn6         installed       
xine-lib.x86_64                          1.1.2-17.fc6           installed       
xine-lib-extras-nonfree.x86_64           1.1.2-5.lvn6           installed   
Available Packages
totem.i386                               2.16.3-1.fc6           updates-released
totem-devel.i386                         2.16.3-1.fc6           updates-released
totem-mozplugin.x86_64                   2.16.3-1.fc6           updates-released
totem-xine.x86_64                        2.16.2-2.lvn6          livna           
totem-xine-devel.x86_64                  2.16.2-2.lvn6          livna           
totem-xine-mozplugin.x86_64              2.16.2-2.lvn6          livna           
xine-lib.x86_64                          1.1.3-2.fc6            extras          
xine-lib-devel.x86_64                    1.1.3-2.fc6            extras          
xine-lib-extras.x86_64                   1.1.3-2.fc6            extras          
xine-lib-extras-nonfree.x86_64           1.1.3-3.lvn6           livna  

Z toho uvidite co mate nainstalovano a co je dostupne.

Delat presne to co je prirucce nestaci, musite tomu co delate rozumet. Doufam ze v tom zadna velka zahada nebude.

vypíše mi to toto:

[Sasha@localhost ~]$ yum list totem* xine*
Loading "installonlyn" plugin
Setting up repositories
Reading repository metadata in from local files
Installed Packages
totem-xine.i386                          2.16.2-2.lvn6          installed       
totem-xine-mozplugin.i386                2.16.2-2.lvn6          installed       
xine.i386                                0.99.4-10.lvn6         installed       
xine-lib.i386                            1.1.3-2.fc6            installed       
xine-lib-extras-nonfree.i386             1.1.3-3.lvn6           installed       
Available Packages
totem.i386                               2.16.3-1.fc6           updates         
totem-devel.i386                         2.16.3-1.fc6           updates         
totem-mozplugin.i386                     2.16.3-1.fc6           updates         
totem-xine-devel.i386                    2.16.2-2.lvn6          livna           
xine-lib-devel.i386                      1.1.3-2.fc6            extras          
xine-lib-extras.i386                     1.1.3-2.fc6            extras          
xinetd.i386                              2:2.3.14-8             core            

Snad jo moc tomu nerozumím prostě jendou mi to přestalo fungovat tuším že po aktualizaci. Jinak díky za pomoc.

Nekdo resil podobny problem zde, zrejme mu ale pomohlo odinstalovat a znovu nainstalovat.
http://forum.fedora.cz/read.php?1,4895

Ja osobne totem-xine nepouzivam, ale trochu me zarazi, ze na livna jsou starsi verze nez v updatech. Neni tedy vylouceno ze to skutecne nekde skripe a baliky k sobe nepasuji verzemi a nespolupracuji.

Jinak zkuste zda vam xine samotne dany soubor prehraje

xine jmeno_soubor

Ee, u .wmv hraje jenom zvuk u XINE a VLC. A .asf tak ten vůbec nejede. Hele prosim te jak mam to cely odinstalovat, bay tam vubec nic nezbylo, a že bych to nainstaloval jenom z jednoho repozitáře? Aby se to mezi sebou nemlelo. Protože jsem to už několikrát odinstalovavl a nainstaloval a nic.

No tak zatím jsem to vychytal přes Mplayer tak vždy dam přehrát url. Ale stejnak přes totema je to pohodlnější. VYzkousle jsem i pridavat wmvdmod.dll tak se rozchodil Mplayer Totem ne.

mplayer muze pouzivat knihovny z baliku w32codec ktery je v atrpms (stahnout a nainstalovat POUZE tento balik). Cele to odinstalujes tak jak si to vylistoval
yum remove totem* xine-*
mplayer ma take plugin pro mozillu