tiskárna - ovladače

Zdravím všechny,
marně se pokoušem rozjet pod Fedorou 7 tiskárnu Canon pixma ip1200. Systém tiskárnu detekoval správně a tvářil se, že je všechno nastavené. Jenom s jedinou vadou. Tiskárna netiskne.
Zkoušel jsem googlit, ale kromě ovladačů na ip2200, se kterými prý ip1200 chodí (což jsem zkoušel, neúspěšně) jsem nic pořádného nenašel.
USB kabel, tiskárna i port jsou v pořádku, na stejném stroji to pod windows chodilo.
Netušíte někdo, v čem mám hledat problém?
Nepotřebuju žádné extra vychytávky, jen aby to tisklo.

Nechapu kde se ted vyrojilo tolik starych instalaci Fedory, nicmene jsme v dobe Fedory 12, tzn. F7 je nepodporovany stary system. Nicmene cca ve stejne dobe jsem resil IP1500:
http://www.lowlevel.cz/log/pivot/entry.php?id=40
zda to jeste bude takto fungovat netusim. Je to z roku 2005.
Jinak jsem rad, ze jsem tuto tiskarnu v mezidoby vyhodil. Podpora canonu byla mizerna a inkoustove cartridge jsou kapitola sama o sobe.

Mám podobný problém ve Fedoře 12 a s tiskárnou Canon LBP 5100. Bohužel postup uvedený u driverů stažených od Canonu nefunguje. Nejdřív se to neskutečně pralo se Selinux a po jeho vypnutí to stejně netiskne.
Když si nadetekuje Fedora tiskárnu sama, opět to netiskne … jsem smutný a nemohu vygooglovat pomoc.

Oja

Mam pro vas jen jednu radu - nekupujte si tiskarny od Canonu. Nejsem schopen vam nijak pomoct.

No, tiskárnu jsem dostal darem před hodně dlouhou dobou. Never mind, je asi sice Windows-only, ale za to je spolehlivá. Inkoust mě netrápí, používám ji občas, takže není problém vstříknout do kartuše trochu inkoustu před tiskem…
Snad si jehličkovka od Epsonu povede lépe. Na F12 nejdu, to už by mi nestačilo 128 MB paměti a 750 Mhz procesor…

Pouzivam F12 na Celeronu 300Mhz/128MB RAM. Jen instalaci clovek musi provest trochu sikovne, jinak s tim zadny zasadni problem neni. (Tedy KDE4 a Compiz bych na tom asi neprovozoval ze…).

F7 - ok na Pentium 133MHz/80MB RAM. Ano, záleží jak se provede instalace. A pokud mi na tom novějším zázraku (Athlon750/128) pojede Xfce@F12, tak přejdu. Jinak díky za tip, F12 jsem doteď považoval za systém pro mě příliš HW náročný.
Jinak jste mě právě přesvědčil k pokusu o upgrade na všech třech strojích.
Nicméně díky za rady k tiskárně!

Za to bych byl nerad zodpovedny.:slight_smile: Nejlepsi delat update pres yum ale musi se jit pres F10! V F11 a F12 je zmeneny format RPM a nejde tedy udelat update na F12 rovnou.

Tak na to jsem již přišel, F12 již mám a na dvou strojích OK, kromě té P1, tam to jistí Gentoo 2008 s Xfce (nastavené na automatické upgrady všeho, takže to mám bez starosti), všechno v pohodě, jako backup server a přitom to lítá svižněj než widle na dvougigovém c2duo (eye candy nepotřebuju, graficky mám jednodušší desktop než W95 a vyhovuje to, stejně do toho lezu většinou přes SSH.
Jinak nedovedu si představit, že bych to měl dělat bez yumu, to už by snad byla lepší záloha dat a čistá instalace…
Jinak fachá všechno, včetně toho canonu (napsal bych jak se mi to povedlo rozchodit, ale to bohužel sám netuším - zkrátka to začalo najednou fungovat, nevím jak, ale hlavně že začalo)
Takže děkuji za trpělivost.
Jenom otázku, proč byste za to byl nerad zodpovědný?