Televizní karta

Jeden hloupý dotaz, jak zprovoznit pod FC 5 televizní kartu Leadtek Winfast 2000?

A je to tahle:
http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/1898?

To je přesně ono. Zkusím vyzkoušet a dám vědět. Díky za radu.

Navod je pomerne stary (RH7.3) - podle me je ovladac tehle TV karty v jadre uz dlouho, takze by vam tak karta mela fungovat tak rikajic hned - nemusite nic kompilovat.

Koukam ze TV 2000 Expert ma jiny chipset…
http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/63262
Hm… tak doufejme ze v te vasi bude nejaky podporovany.

Nekteri vyrobci maji nepekny zvyk - produkt se sice stale jmenuje stejne ale streva jsou jina (tedy jiny chipset) coz je neprijemne… protoze podle jmena se pak tezko hleda jesli to funguje nebo ne.

Tak bohužel. Nepodařilo se mi nejen rozběhat TV kartu, ale systém mi ji ani nedetekoval. Přesto děkuji za rady.

Udelej to podle tohoto navodu, me to s nim funguje.

Kdyz najdes v souboru /usr/src/linux/Documentation/video4linux/bttv/CARDLIST svoji kartu, tak nebudes mit problem jit rozchodit.

Tak jsem se podival za tebe, je to karta cislo 34.
Tohle vloz do: /etc/modprobe.conf :

i2c

alias char-major-89 i2c-dev
options i2c-core i2c_debug=1
options i2c-algo-bit bit_test=1

bttv

alias char-major-81 videodev
alias char-major-81-0 bttv
options bttv card=34 radio=4
options tuner debug=1

Po restartu by se ti melo samo vytvorit zarizeni video0, pokud ne zkus pouzit skript:
/usr/src/linux/Documentation/video4linux/bttv/MAKEDEV

Divne je ze jej nedetekuje jadro, protoze ovladac pro tvoji kartu by melo mit jiz zakompilovane v sobe.

Bohužel, adresář /usr/src/ je naprosto prázdný. Nemůžu proto identifikovat žádnou TV kartu. Rovněž v /etc/neexistuje soubor modprobe.conf.

Pokud v /usr/src nic nemas tak se nic nedeje - proste jen nemas nainstalovany zdrojove kody jadra ktere ale nutne nepotrebujes.

Pokud neexistuje soubor /etc/modprobe.conf tak ho vytvor a zkus do nej napsat co pise edge.

Omlouvám se, jsem pitomec /etc/modprobe.conf mám a je tam napsáno:
alias eth0 e100
alias scsi_hostadapter ata_piix
alias snd-card-0 snd-emu10k1
options snd-card-0 index=0
options snd-emu10k1 index=0
remove snd-emu10k1 { /usr/sbin/alsactl store 0 >/dev/null 2>&1 || : ; }; /sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-emu10k1
/sbin/modprobe -r --ignore-remove snd-emu10k1

dopsal jsem tam to, co psal edge:

i2c

alias char-major-89 i2c-dev
options i2c-core i2c_debug=1
options i2c-algo-bit bit_test=1

bttv

alias char-major-81 videodev
alias char-major-81-0 bttv
options bttv card=34
options tuner debug=1

Výsledek je zatím nulový.

A jak ten nulovy vysledek zjistujes?:slight_smile:

Tak jak psal edge, po restartu by se mi mělo vytvořit zařízení video0. Bohužel nic. Je možné, že dělám nějakou kravinu, ale už nevím jakou.

Jak jsem psal - karta muze mit uplne jiny chipset. Je ve vypisu lsmod videt zavedeny modul bttv? Koukal ses do logu/dmesg zda to aspon zkousi neco detekovat?

Dival se do vypisu dmesg? Kdyz tak zaved moduly prikazem modprobe a uvidis jestli to nehlasi chybu. Chtel jsem ti tu dat ten skript co jsem psal, bohuzel nemam nainstalovano kernel-doc doma, tak si ho nainstaluj a zkus pak spustit MAKEDEV.
Zkus prikaz lsmod | grep bttv a zkontroluj jestli jsou moduly zavedene. Me to vypisuje:
bttv 166965 1
video_buf 21317 1 bttv
compat_ioctl32 1473 1 bttv
i2c_algo_bit 8393 1 bttv
v4l2_common 7745 2 tuner,bttv
btcx_risc 4809 1 bttv
ir_common 9413 1 bttv
tveeprom 13905 1 bttv
videodev 9409 2 bttv
i2c_core 20673 7 tuner,tvaudio,bttv,i2c_algo_bit,nvidia,i2c_viapro,tveeprom

To radio=4, bys tam mel dopsat, znamena to ze tva karta nema radio tuner.

Pánové, tak to už je na mne moc. To už prostě nezvládnu. Přesto vám oběma děkuji za to, že jste měli se mnou trpělivost a za obrovskou snahu mi pomoci. S linuxem teprve začínám a v žádném případě mi není 20 (už několik desítek let).