System nevnima DVD mechaniku

V posledni dobe jsem pridaval ruzne programy z repozitare plus aktualizace jak si o ne system postupne sam rekl, ale ted najednou zjistuji ze DVD RW mechanika se prestala automaticky objevovat po vlozeni CD/DVD. Behem bootu se spousti autofs, auto4s a automount, tak si myslim jestli by tam nemel byt jen jeden z techto programu, ze se nejak navzajem prebijeji?

Ahoj, ja som mal podobny problem,mne sa nedala vysunut mechanika, tak som si na ploche vytvoril spustac s prikazom (eject) a zatial to vyuzivam a funguje to dobre. Neviem aky by mal byt tvoj prikaz ale skus to podobnim sposobom. Maj sa.

No ona otevrit i zavrit jde, ale kdyz tam dam medium, tak se proste nedeje nic.

Tak jeste bych to upresnil: notebook uz ani z cd/dvd mechaniky nebootuje. Jen se ukaze hlaska “verifying boot cd-rom”, ale nic se nedeje. Ta mechanika je asi v riti a tak ted uz asi otazka zni jak se ujistit jestli je mechanika hardverove opravdu v haji, protoze se bude muset koupit jina… existuje nejaka utilitka na diagnostiku vadneho cd/dvd hardware?

To vypada skutecne ne vadnou mechaniku, o diagnostice vadne mechaniky jsem ale nic neslysel. Co by, tak nektere notebooku maji self diadnostiku - jak se k ni dostat je urcite nekde na netu.

No, jestli to nenabootuje, tak to bych řekl, že je samo o sobě “dignostika” :).

Macky