System halted

Zravím,
měl bych další problém. Při vypínání notebooku (ASUS) mi Fedora postupně vypisuje, co se vypíná. Poslední dva řádky výpisu znějí:
Shutdown hdc
System halted
Nevím, co konkrétně se mi tím snaží sdělit, ale počítač už nereaguje a musím ho vypnout “tím velkým hlavním čudlíkem”. Automatické vypnutí se tedy nekoná.
Nevím, zda je problém v nastavení BIOSu, nebo ve Fedoře, každopádně bych ale byl vděčný, kdyby mi někdo poradil.

No… problem je, tedy temer si to netroufam rici, v asusu.:slight_smile: No dobre, je v acpi. Me pomohlo pouzit parametr kernelu acpi=force. Ale co to udela na asusu to skutecne nevim… doufam ze neexploduje.

Já mám Asus A9RP a řešil jsem stejný problém, ale ať sem zkoušel všechny možny (i nemožny) parametry kernelu tak nic. Snad sem se někde dočetl, že by pomohlo upravit DSDT tabulku, ale do toho se mi nechce pouštět, takže zustanu u ručního vypínaní. Třeba to zpraví nová verze kernelu.

Mě to dělalo to samé když jsem pc vypínal pod normálním uživatelem. Když jsem dal pod rootem shutdown -h now tak se to vyplo v pohodě.
Od poslední aktualizace kernelu už to jde vypnout i pod obyčejným uživatelem příkazem poweroff

Díky všem. Po napsání příspěvku mě napadlo, že to bude tím, že jsem při instalaci zadal “linux acpi=off” :frowning:
S tou instalací nové verze kernelu to bude ještě sranda. Zatím jsem nainstaloval novou verzi Fedora Core (2.6.18-1.1849.fc6) a ta mrcha se nechce spustit. Naštěstí přes F1 mi GRUB nabídne i tu starou (2.6.18-1.2798.fc6). Takže instalovat další aktualizace mám docela strach. Ještě jednou díky.

Hrobarz