synchronizace dvou pocitaci

jak mohu docilit nejake kompletni synchronizace vice pocitacu? nemyslim ted pouze ~/ adresar, ale… vsecko - seznam nainstalovanych aplikaci, jejich nastaveni, a pak samozrejme uzivatelskou slozku

je mi jasne, ze nemuzu udelat 1:1 kopii - kazdy pocitac muze mit nainstalovane jine baliky pro hw, vselijake ovladace … jak mohu zaridit kopii systemu, aby kdyz prijdu od pocitace 1 k pocitaci 2, zaloguji se, budu mit uplne komplet stejne aplikace i jejich nastaveni jako na prvnim pocitaci?

:slight_smile:

wdolek napsal(a):

jak mohu docilit nejake kompletni synchronizace
vice pocitacu? nemyslim ted pouze ~/ adresar,
ale… vsecko - seznam nainstalovanych aplikaci,
jejich nastaveni, a pak samozrejme uzivatelskou
slozku

je mi jasne, ze nemuzu udelat 1:1 kopii - kazdy
pocitac muze mit nainstalovane jine baliky pro hw,
vselijake ovladace … jak mohu zaridit kopii
systemu, aby kdyz prijdu od pocitace 1 k pocitaci
2, zaloguji se, budu mit uplne komplet stejne
aplikace i jejich nastaveni jako na prvnim
pocitaci?

:slight_smile:
kompletni synchronizace = cez aplikaciu “gparted” okopirovat odiel z fedorov na externy disk a z externeho disku okopirovat = na druhe pc na disk -samo ze tam je uz nejaky ten linux instalovany a obnovyt grub a install do mbr a je vysledok stejnej pc ako to druhe uz len doinstall hw a je to…

To pravděpodobně nebude to, co měl namysli. Tohle je řešení, pokud chceš projednou naklonovat PC. Tady jde o neustálou synchronizaci. S Hardwarem problém nevidím, teoreticky by neměl být ani s domovským adresářem (přinejlepším je-li oddělen od systému). Ale jak bych řešil synchronizaci nainstalovaných aplikací… to se chce zamyslet.

Ja pouzivam dropbox na home adresar (ne na vsechno jenom na vybrane slozky, ale neni duvod proc ho nepouzit na cely).

Co se tyka programu tak mi vcelku ten jeden novy sw za mesic doinstalovat, ale pokud by jsi to chtel zautomatizovat tak moznost co me napda e udelat vzdy pri odhlaseni(vypnuti …) seznam vsech nainstalovanych rpm a ulozit ho do dropbox slozky.

Pri startu noveho pocitace udelat diff a rozdil naistalovat.

Dalsi co by slo je bezet na virtualnim systemu a ten napr pred dropbox synchronizovat mezi dvemi pocitaci.

1arash: jak rika vain, to neni zrovinka oc mi jde…

vain: no dobre - premyslel sem o moznosti, ze vezmu novy pocitac. nainstaluji si do nej F14… pak vezmu pocitac, ktery pouzivam, vezmu si seznam nainstalovanych balicku, nejak to diffnu, nainstaluju co potrebuji (odinstaluji co nepotrebuji), zkopiruji home…
ale moc mi to nevoni - uz jednou sem si zkousel takhle presunout home, a zas az tak moc dobre to nedopadlo (ruzne profily, kde se generuje slozka z nejakeho hashe, keyring samozrejme neni v druhem pocitaci atd.).
a nejde jen o home, ale samozrejme konfigurace sluzeb a jinych aplikaci - server, databaze, ftp, … nastaveni uzivatelu… nemluve o tom, jak se vzdy zapotim u instalace javy tak, aby opravdu fungovala :smiley: - to vse bych chtel mit proste z krku, a samozrejme s nejmensim vynalozenym usilim - bez premysleni “co sem kde jeste potunil”

slune: dropboxu a jinym sluzbam, kdy dobrovolne dam sva data na cizi server se nejak vyhybam…

Data lze mit zasifrovana. Encfs odvadi vybornou sluzbu(synchronizujes zasifrovany adresar). Tim te nijak nepresvedcuji jenom mi to usetrilo hodne prace a usnadnilo zivot.

Wdolek: pokud ti jde opravdu pouze o zkopirovani existujici instalace na jiny pocitac, pak linux neni problem naklonovat prostym zkopirovanim. Ted jsem to delal s F14. Nastartuj existujici pocitac z LiveCD, vraz do nej disk z noveho PC, pripoj ho, rozdel oddily, naformatuj, “cp -a /mnt/puvodni /mnt/novy”. Jediny problem je se zavadecem systemu na novem disku.

Jinak lze provest i nizkourovnovou kopii celeho disk u “dd if=/dev/sda /dev/sdb” a nemusis resit vubec nic.

Pokud nekdo touzi po tom, mit stejne prostredi a home na vice strojich tak reseni je spousta. Od ruznych zbesilich synchronizaci, po NFS.