SWAP pripojen nepripojen

Puvodni fstab:

LABEL=/ / ext3 defaults 1 1
tmpfs /dev/shm tmpfs defaults 0 0
devpts /dev/pts devpts gid=5,mode=620 0 0
sysfs /sys sysfs defaults 0 0
proc /proc proc defaults 0 0
LABEL=/linshare /linshare ext2 defaults 1 2
/dev/sdb5 /media/winshare vfat rw,iocharset=utf8,umask=000 0 0
/dev/sdc1 /media/multimedia ntfs-3g rw,nls=utf8,umask=0000 0 0
LABEL=SWAP-sdb7 swap swap defaults 0 0

pri bootovani linuxu to psalo Unable to access LABEL=SWAP-sdb7 a v gparted kdyz jsem se podival na swapovy oddil, tak byl off.

nahradil jsem tedy posledni radek fstab:
/dev/sdb7 swap swap defaults 0 0

po restartu pri bootovani opet Unable to access LABEL=SWAP-sdb7, ale v gparted hlasi swap pripojen (swapon).

Chtel bych se zbavit te hlasky pri bootovani, kdepak by to jeste krome fstab mohlo byt?

koukni na: http://forum.fedora.cz/read.php?1,11170
tam se to taky resilo

Duvod pro vas to pri startu stale obtezuje je pravdepodobne v initrd - inizializacni ramdisk obsahuje starou kopii fstab se swapem pripojovanym pres label. Resenim je bud spravne obnovit label nebo znovu sestavit intrd (viz. prikaz mkinitrd - na vlastni nebezpeci!)

na tom odkazu to resi covex:

swapoff /dev/sda2, mkswap -c -L “SWAP-sda2”
zeditujte /etc/fsta a misto /dev/sda2 tam napiste “LABEL=SWAP-sda2”
a pote swapon -L LABELSWAP-sda2

bohuzel mkswap -c -L “SWAP-sdb7” vypise “chyba, kde mam vytvorit odkladaci prostor?”

zadam mkswap -c -L “SWAP-sdb7” /dev/sdb7 a vytvori to swap

ale nasledne swapon -L LABELSWAP-sdb7 vypise nelze nalezt zarizeni pro LABELSWAP-sdb7.

Mate tam navic LABEL - o tom jsme se tam bavili tez, chyba byla v tom ze puvodni autor dotazu zapomel rovnitko, takze nebylo zrejme zda popiska swapu je “LABELSWAP-sdb7” nebo “SWAP-sdb7”.
Takze aktivujte pres “swapon -L SWAP-sdb7” - mam na jazyku jakous poznamku o pouzivani hlavy, ale zatim si ji necham. :slight_smile:

Nevadilo by “ty”.

Me se to vykani nelibi, v posledni dobe mi kdekdo na forech vyka, ale ja se na to necejtim, na “cancy” fora, kde si tykaj a nadavaj do …, uz teda davno nechodim a na odbornejch forech to naopak beru tak, ze kdyz resime spolecnej problem (na Fedore zatim nekdo resi muj problem), tak k sobe mame bliz.

To o pouzivani hlavy klidne rekni.

Ja si rikal, ze tam je neco takovyho, tak jsem zkousel LABEL=SWAP, LABEL SWAP, ale kdyz ted vidim ze tam melo bejt SWAP, tak uznavam, ze jsem hlavu vynechal :frowning:

Vyreseno. Dekuji vam za pomoc.