Stella Linux 6.3 - zip

Pěkný den. Stella Linux 6.3 32 bit Gnome. Nemohu zazipovat soubory, pokud soubor má více jak 1 Gb zipování po čase selže -Při přidávání souborů do archivu došlo k chybě.Adresář nebo soubor neexistuje-. . Závislosti mám nejspíše nainstalované. Případně prosím o výpis RPM které mám mít doinstalované. Děkuji .

Nevim co presne to ma mit spolecneho s Fedorou, zrejme to je klon CentOSu, resp. RHEL. Jakym zpusobem soubor zipujes a na jaky souborovy system?

Pěkné odpoledne. Omlouvám se. Bylo mě řečeno že na Vašem fóru je možno pomoci i s Centos. Ano Stella Linux je pro uživatele je to vlastně Centos se všemi zdroji aby uživatelé měli jednoduší. Jinak tam nejsou žádné změny . Fedora je fajn jen ta podpora na rok je strašně krátká

Zabaluji klasicky pravím tlačítkem od myši - komprimovat - zip . Zkouším ještě Správce archivů . Pokud si přejete nebudu sem chodit.

http://li.nux.ro/stella/

Hmm, Centosí fórum by to možná časem chtělo, ale zatím těch otázek tak moc není. Se mi zdá.

Opravdu ta chyba souvisí s velikostí souboru? Na stejnou chybu jsem narazil, když jsem balil adresář s podivnými znaky (a mezerami) - zip si to nedokázal přelouskat. Zkus to pustit z příkazové řádky a výstup sem nebo sem pošli.

Děkuji za odpověď . S konzolí se moc nekamarádím,spíše jsem klikojidní uživatelka . Wine + 7zip jde dobře.

7zip existuje i nativne linuxu (7z), jen asi nema GUI. Ovladani ale neni tak slozite ani u zipu.

zip -r archiv.zip adresar/
7z a archiv.7z adresar/

Nevadi nam ze se tu ptas, jen je tezke radit s distribuci, kterou nemam a tedy to nemohu vyzkouset.

Pěkný den . Tak jsem zjistila kde je chyba. Mám rozdělěný disk , na jednom mám pouze system a na druhem data. Abych nemusela pokaždé zálohovat. Ten na data je v ntfs proto to nebalilo . Tak jsem přetahovala data :smiley: . Naformátovala a vše jde.