Startup procesy

Zdravím. Nemám žiadny problém,iba sa chcem niečo spýtať a naučiť.Ako ste si všimli,mal som problém s Fedorou,téma sa volala Fedora neštartuje. Problém je vyriešený,ale v obmene sa objavil znova, keď som aktualizoval a reštartoval comp. Tentoraz mi vypísalo hlášku Starting NFS statd: Failed. Nakoniec sa systém naštartoval, cez chkconfig som spustil v runleveli 5 service rpcbind. Moja otázka znie:ak mi pri bootovaní proces zostane visieť (hangovať),ako a kde ho nájdem a odstránim? Druhá otázka: môžu si aktualizácie samé prestavovať, ktorý proces a v ktorom runleveli sa bude spúšťať,ale bo to môže byt aj nejaký bug?Ďakujem za odpoveď a pekný deň všetkým

NFS je netrwork file system a pokud nevis co to je, tak ho vypni i s pridruzenymi sluzbami. Aktualizace by nemela menit existujici nastaveni spoustenych sluzeb, pokud bylo jejich nastaveni provedeno spravnym zpusobem. Pokud nevis co ktera sluzba dela a ktera je na cem zavisla, postupuj pri jejich vypinani bude podle navodu http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-f11.html#service nebo minimalne velice opatrne.

Vďaka za upozornenie, ale nehrabem sa do vecí, ktorým sa nerozumiem, preto sa nemusíš báť. Pýtam sa čisto iba na prevenciu. Procesy nájdem v /etc/rc5.d pre runlevel 5. Čiže ak mi zostane visieť nejaký proces, treba proste zistiť proces,ktorý to spôsobuje a v /etc/rc5.d ho nájsť a zrušiť. Dalo by sa to takto robiť? Nemám žiadny problém,len chcem vedieť,či by to takto šlo. Ďakujem

Teoreticky to jde, ale presne takle se to nedela. Od toho je prikaz chkconfig nebo system-config-services.