Stále problém se SKYPE

Prosím o radu, někdo vyřešil problém s mikrofonem ve SKYPEu, ale bohužel se nepodělil jak to vyřešil! Volaného slyším, ale on mě ne. Když mluvím do mikrofonu, tak se slyším z repráků, fakt nevim co s tim! Popřípadně, jde volat z EKIGA na SKYPE? Mam FC5 GNOME, Soundblaster Live
Dky

Ahoj,
mam stejny problem jako ty. Mikrofon mi funguje. Ja slysim volajiciho on me ne. Kdyz spustim Skype test call, tak vse jede tak jak ma.
Nevim, kde muze byt problem. Zvukovku mam tez Sound Blaster.

Covex psal, ze problem muze byt v instalacnim balicku rpm. Lepe prej pouzit tar.bz2 version. Jeste jsem to nezkousel.

Kdyby si ti problem podarilo vyresit, dej mi vedet. Diky

mam sb live
a pred vcerom som mal podobny problem asi nejaky update ktory zmenil nastavenie zvukovky

skus

alsamixer
zvol si mic1
potom F4 a celkom vpravo zdvihni AC97

Tento problem se skype se mi, a vsem co znam a pouzivaji linux skype, vyskytuje taky.

Skype mi funguje spravne, ale pouze jeden hovor, kdy me v pohode slysi i druha strana, u druheho a dalsich hovoru jiz nejdu slyset.

Takze po kazdem hovoru musim restartovat skype…

ja som mal rovnaky probelm… skusal som vsetko mozne, ale nic nepomahalo… Jedinym riesenim pre mna bolo nainstalovanie Skype z repozitara skype. Pokial by ste potreboali pomoc, kludne este napiste :slight_smile:

este moze byt problem s firewallom:

http://www.skype.com/intl/en/help/guides/callquality/

Hoj mel sem stejny problem ale pak sem nasel v nastaveni zvuku(System->Nastaveni->Nastaveni hlasitosti) ze je mikrofon vypnuty a stlumeny, stacilo ho jen zapnout a slo to vpoho

Od verze Skype 1.3.0.53 která konečně podporuje alsu, už takové problémy nemám … Takže myslím, že je třeba jen zatahat za ty správné “kliky” v KMixu nebo přípdaně v alsamixeru

odporucam vyskusat skype 1.4 je to sice len alpha ale na bezne volanie staci a u mna je uplne bezproblemove (ma to aj bugy napr smajliky v chate, blbo sa zobrazujuci ikonku v taskbare ked zvolite listu tusim events (ta vlajocka), mozno (zrejme urcite) aj mnohe ine a le zatial mi nic az tak moc neprekaza)

mam F6 a skype jsem instaloval tusim pro F5 nebo 4,ale funguje bez problemu. ze zacatku mi take nejl zvuk i kdyz byl vsude zapnuty a povoleny. problem byl v alsamixeru. stacilo mezernikem u mikrofonu nastavit capture a bylo po problemu :slight_smile:

ani v F7 s nim nemam problem akurat v alsamixery musim zakazdym ked chcem volat nastavit capture pri mikrofonev OSS - co ma pomali zacina vytacat