SquirrelMail se nechce připojit na SMTP a IMAP na localhostu

Dobrý den, mám instalovaný dovecot, postfix a squirrelmail (v. 1.4.8, nastavený tak, aby používal smtp a imap na localhostu) na jenom stroji. Když se pokouším do webmailu přihlásit, skončím s hláškou přístup odmítnut (13), testconfig.php script squirrelmailu mi vyhodil, že nelze navázat spojení se smtp na localhostu.
Obě služby jsou přitom spuštěny na svých portech a z localhostu se na ně dá telnetem připojit.

Díky za každý nápad.

Zalezi jak se na ten localhost snazite dostat. Pokud verejnou IP tak by v ceste mohl stat firewall. Pokud pouzijete lokalni smycku, a v chainu forward nemate neco specialniho pak tam pres ni to pujde.

V nastavení squirrelmailu používám klasicky hostname “localhost” a na firewallu mám vše z i na loopback povolené. Jak jsem již psal, ve shellu se na služby přes localhost normálně dostanu telnetem (v pořádku odpovídají svými uvítacími zprávami a rozumí příkazům), ale přímo squirrel se na ně zřejmě nedostane (tváří se přesně, jako by je ten firewall opravdu rejectnul, ale přitom by neměl). Děkuji za Váš nápad a příp. další.