Spuštení

Když zadám jméno a heslo, a pak to nabýhá na desktop tak se mi ukáže tabulka s upoyorněním, že se mi nemůže pořádně spustit GNOME protože prej v nějakým souboru /etc/hosts nemůže nalézt internetovou adresu : r70s15p02 at ji tam pridam… muyete mi poradit co to ma byyt?

To bohuzel prilis netusim. Prideluje vam IP dynamicky (pres dhcp) poskytovatel, nebo ji mate fixni? Co mate v souboru /etc/hosts?

S tímhle problémem jsem se setkal taky - v práci. Ale nevadilo to - sítové připojení šlo nastavit normálně a fungovalo. Navíc jsem tuhle hlášku dostával jen v GNOME, z KDE se mi to do místní sítě hlásilo bez zádrhelů. Problém jsem nakonec po několika experimentech vyřešil tak, že jsem do /etc/hosts přidal řádek (nebo jsem spíš přepsal ten, co tam byl??? nevím, sedím teď u jiného stroje):

IP adresa počítače přidělená v síti pocitac.localdomain.topdomain

kde “pocitac” je jméno, které má počítač ve vnitřní síti, “localdomain.topdomain” je doména firewallu.
tedy celé něco jako např.:

83.240.0.1 localhost.mxy.netbox.cz

pokud vám poskytovatel přiděluje IP dynamicky, tak nevím, asi budete mít po restartu dhcp serveru problémy znova, nebo existuje ještě jiná cesta, kterou vám poradí někdo jiný - já jsem laik, začátečník a experimentátor :-). Chce to přemýšlet a experimentovat - pokud se přitom omezíte na editaci /etc/hosts, tak si tím maximálně rozhasíte síť, kterou stejně už rozhašenou máte.
Nebo si pozvěte někoho, kdo tomu rozumí.
Hodně štěstí.