Správce souborů - řazení


#1

Zdravím,

neumí někdo poradit jak nastavit řazení složek ve správci souborů? Abych nemusel v každé složce toto řazení měnit? Nechci řadit od A do Z, ale dle typu velikosti + zobrazovat skryté soubory. Bohužel jsem nikde nenašel možnost to aplikovat globálně.


#2

Musis napsat jaky spravce souboru pouzivas (nebo aspon ze to je vychozi Gnome), protoze jinak jich jsou desitky.


#3

Asi myslí Nautilus, ten to neumí.


#4

Nevím jak v té době, ale v současné se dá nastavit tohle chování přes dconf “org.gnome.nautilus.preferences default-sort-in-reverse-order true”
Pokud jsem dotaz tedy pochopil správně.

No a já bych ještě dodal, že výchozí třídění je dle mého správné, pokud někomu přesto nevyhovuje pomůže zase dconf "org.gnome.nautilus.preferences default-sort-order ‘hodnota pro třídění’.
Já jsem ověřoval funkci třídit dle poslední změny, to používám u osobně vytvořených souborů, zvlášť když nahrávám z tv do složky Videa. Ověřoval jsem si tedy jestli když si nastavím složku jestli nastavení té složky vydrží i po zavření Nautila, a funguje to jak bych očekával, tedy nastavení si jednotlivou složku pamatuje.

Upd: Aha nepochopil, tak viz druhý odstavec :wink: No a zobrazovat ve výchozím skryté tam je taky viz “/org/gtk/settings/file-chooser/show-hidden”. Proč nestačí použít nabídku nebo kl. zkratku?