Správce souborů - řazení

Zdravím,

neumí někdo poradit jak nastavit řazení složek ve správci souborů? Abych nemusel v každé složce toto řazení měnit? Nechci řadit od A do Z, ale dle typu velikosti + zobrazovat skryté soubory. Bohužel jsem nikde nenašel možnost to aplikovat globálně.

Musis napsat jaky spravce souboru pouzivas (nebo aspon ze to je vychozi Gnome), protoze jinak jich jsou desitky.

Asi myslí Nautilus, ten to neumí.

Nevím jak v té době, ale v současné se dá nastavit tohle chování přes dconf “org.gnome.nautilus.preferences default-sort-in-reverse-order true”
Pokud jsem dotaz tedy pochopil správně.

No a já bych ještě dodal, že výchozí třídění je dle mého správné, pokud někomu přesto nevyhovuje pomůže zase dconf "org.gnome.nautilus.preferences default-sort-order ‘hodnota pro třídění’.
Já jsem ověřoval funkci třídit dle poslední změny, to používám u osobně vytvořených souborů, zvlášť když nahrávám z tv do složky Videa. Ověřoval jsem si tedy jestli když si nastavím složku jestli nastavení té složky vydrží i po zavření Nautila, a funguje to jak bych očekával, tedy nastavení si jednotlivou složku pamatuje.

Upd: Aha nepochopil, tak viz druhý odstavec :wink: No a zobrazovat ve výchozím skryté tam je taky viz “/org/gtk/settings/file-chooser/show-hidden”. Proč nestačí použít nabídku nebo kl. zkratku?