Špatné odkazování

Ahoj,
stáhnul jsem a nainstaloval SmartGit (tar). Rozbalil jsme ho do /opt/smartgit/. Nicméně, když v Google Chrome stáhnu soubor, a dám Zobrazit ve složce, otevře se SmartGit a ne Nautilus.
Nevíte kde to mám změnit?

Dík.

Ahoj. Tohle se mi taky stávalo v dřívějších verzích fedory s GNOME 2.x. Nevím, jestli se to stává i ve verzi 3.x, ale každopádně všechny asociace souborů v GNOME se zapisují do souboru ~/.local/share/applications/mimeapps.list. Zřejmě je tam uveden smartgit jako výchozí aplikace pro mime typ inode/directory. Přes GUI se mi nikdy nepodařilo asociace adresářů nastavit, takže jsem vždy editoval tenhle soubor.

Bohužel žádný soubor z ~/.local/share/applications/ neobsahuje slovo smartgit. (přes příkaz: cat . | grep smartgit) … ještě nějaký nápad?

No ale ten chrome to odněkud brát musí a podle mě to není jeho výmysl, ale je to někde v GNOMU. Tedy jestli vůbec používáš GNOME… Napiš kdyžtak prosím verzi.

Předpokládám, že když v nautilu klikneš pravým tlačítkem na adresář a dáš Otevřít s, že v nabídce ten smartgit bude. Pokud ne, poohlížím se špatným směrem.

Zalezi jak si smartgit instaloval - treba se to zapsalo do systemovych nastaveni a ne nastaveni pro konkretniho uzivatele.

No, nevím, zda-li v linuxu se dá příkaz tar -xvzf [nějakýsoubor] -C /opt/ považovat za instalaci. Spíše jsem to pouze rozbalil.

V tom pripade mi ale neni jasne kdy se vubec ta asociace na smartgit vytvorila, kdyz to je jen rozbalene…

No ta asociace se zcela určitě vzala tím, že někdo klikl pravým na adresář, vybral otevřít v…, tam vybral smartgit a zaškrtl zapamatovat asociaci. Teď tedy zásadní otázka: jaký okenní manažer používáš a jakou verzi, případně v jakém programu jsi rovedl výše popsanou akci? Tedy např. v krusaderu nebo v nautilu.

Používal jsem Tux Commander (tuxcmd).

Hm, to je zvláštní… Tuxcmd si ukládá asociace do ~/.tuxcmd/filetypes. Zkus ještě prohledat všechny konfiguráky v homu, jestli nějaký soubor neobsahuje smartgit. Mám podezření, že to chrome může číst z nastavení gconfu, tedy adresář ~/.gconf. Pokud to nezabere, tak bych zkusil ještě prohledat /usr/share/applications.

Aha, tak už jsem asi na něco přišel. V rozbalené složce smartgit/bin je skript add-menuitem.sh a remove-menuitem.sh. Když spustím remove, tak vše funguje jak má.

Tady je zdroják add-menuitem.sh http://pastebin.com/raw.php?i=L6kewkB1
A tady remove… http://pastebin.com/raw.php?i=GTeU1F4i

Kouknul by na to někdo? Asi se to někde špatně zapíše … popř., jak mám udělat vlastní spouštěč? Stačí link na nějaký návod. Díky :slight_smile:

Podle me to udelat to, ze vytvori soubor syntevo-smartgit.desktop a ten zaregistruje pomoci
xdg-desktop-menu install $DESKTOP_FILE

Problem je, ze registruje mime type:
MimeType=x-directory/normal

Takze se zaregistruje k otvirani adresaru. Nevim co by tam bylo ze lepsi mime type, ale kdyz ho odstranis, tak se ti smartgit spoustet pri otvirani adresaru nebude.

Nechápu to, ale odstranění toho řádku nepomohlo. Zkontroloval jsem i syntevo-smartgit.desktop v “usr/share/applnk/syntevo-smartgit.desktop” a “/usr/local/share/applications/syntevo-smartgit.desktop” … už neobsahují to mime.