Spatne kodovani v Pidgin

Hoj, mám problém s Pidgin.Všude kde mají být písmena s háčky a čárky jsou jen divné symboly.Předpokládám že to je něco s kódováním ale nemohu najít nikde v programu kde se to dá nastavit.

Dělá to v příchozích nebo odchozích zprávách? Jakého klienta má druhá strana?

Jinak všechno by mělo vyřešit Účty => Zadaný účet => Upravit účet => Pokročilé => Kódování. Já tam mám CP1250.
Problémy jsou akorát, když někdo s QIPem posílá s diakritikou a v Pidginu se obejvují ruské znaky (teda ještě v Gaimu, v Pidginu nevím, ale asi taky).

To pak musí nějak nastavit ten člověk, co má QIP, tuším kódování z Unicode na Central European (nekde jsem na to jednou viděl pěkný návod), pak už chodí úplně všechno dobře.

Odchozí zprávy jsou správně ale příchozí a status.Druhá strana má ICQ

Status mi jde taky špatně - ten se tuším posílá v UTF-8. Jinak výše zmíněné opatření ale zcela pomohlo, neměl by s tím být problém.

já mám asi 6 kámošů na QIP a nechce se mi jim řikat, aby se mi přizpůsobovali … nevíte, jak to udělat, abych si musel udělat změnu jen já (používám Pidgin a F7)? díky

Zkousel sem asi 3 kodovani(Windows-1250, UTF-8, CP1250) ale pořád se mi nezobrazujou písmena s diakritikou.

Otazka je u koho je chyba. Pokud u qipu tak je nesmysl zanaset chybu do Pidginu. Takze zkuste zjistit kde je skutecne problem. Asi nebudete jedini kdo tento problem ma.

qip ma defaultne nastavenu ciriliku

No staci se podivat do bugzilly pidginu - chyb s kodovanim tam je pozehnane. Mame jedine stesti - ze napr. cinanu je dost a tak maj problemy s kodovani i jine narody nez jen nejakej prd uprostred evropy…:slight_smile: