skype ovlivňuje zvuk jiných aplikací

Ahoj,

jsem čerstvá uživatelka Fedory a jsem s ní moc spokojená. Dříve jsou používala Ubuntu takže linux mi není úplně cizí.
V současné době si neumím poradit se zajímavým úkazem.
Notifikace Skype mi přerušuje přehrávanou hudbu v rhytmboxu a zároveň !zapíná! vypnutý (ale spuštěný) radiotray.
Abych vysvětlila to rádio. Spouští se mi při zapnutí Fedory, ale samozřejmě do vypnutého režimu. Skype rádio zapne a rádio začne hrát.
Nevím za který konec to chytit. Vypnula jsem rozříšení pro skype https://extensions.gnome.org/extension/192/status-icon-fixer/ a zkusila odinstalovat alsa-plugins-pulseaudio v naději opačného efektu než je popsáno zde http://forum.fedora.cz/read.php?1,21541 (tonoucí se stébla chytá…).

Máte s tím někdo zkušenost? Když se mi dole objeví upozornění, že se někdo přihlásil/odhlásil. Případně když si pak s někým píšu, tak mi to na vteřinku vypnu rhytmbox a zapne radiotray :slight_smile:

Určitě to bude nějaká jednoduchost v podobě doinstalování balíku, ale těch zvukových je tolik…a tohle se tak špatně googlí :frowning: že budu ráda za každý námět :slight_smile:

díky moc

Obavam se, ze zde nebude jednoducha rada krom toho podivat se jaky zvukovy vystup pouziva Skype.

Podle me jde cca o toto: Pokud mas tzv. vypnuty radiotray, ve skutecnosti mas zrejme jen uplne ztlumeny zvuk.
Zvuk vznika v OS v ruznych zdrojich a ruzne se mixuje. Nektere zvukove karty maji HW mixer, jine se musi mixovat softwarove. Skype je pomerne “napadity” v tom jak dosahnout toho aby svuj zvuk dostal na vystup, takze zrejme nejaky zvukovy vystup, ktery se rozhodl pouzit zapne a na nejaky posle svuj zvuk. Vysledek je, ze to zrejme neni ten samy vystup, ktery si mysli ze ovlada - tzn. zapne ti radio, ale zvuk posle na vystup kde je Rhytmbox, cimz se prerusi Rhytmbox a naopak zapne zvuk z radiotray. To je tedy takovy pokus o pochopeni problemu.

Co tedy muzes zkusit je vypnout ve Skype moznost Allow skype to automaticaly adjust my mixer levels a treba to prestane, jen nevim zda zase pujde ve Skype zvuk. To pulseaudio bych pak doporucoval vratit do puvodniho stavu.

wow! díky za super popis :slight_smile: už zase trochu vím co na tom netu hledat :slight_smile:
Nicméně zkusila jsem ve skype vypnout možnost allow skype… v češtině je to ovšem přeloženo pouze jako ovlivnění mikrofonu. Pak jsem nějakou dobu čekala na pohyb ve skype :-D. Ten jsem mezitím restartovala. Bohužel stále mi to přerušuje rhytmbox. To je tedy pěkná blamáž, takhle vtíravá aplikace.

zajímavé je, že ač mám zapnutý (zlobí to i u vypnutého…) ten doplněk, tak se mi radiotray objevuje v horní liště jako šedé a ve spodní jako modré (zapnuté, leč nehrající…taková divná kombinace a při najetí myší píše, že něco neurčitého přehrává…). Ale to se takhle zdublovalo až po dnešní aktualizaci systému :frowning: myslím… :frowning:

dočasným řešením tedy může být vypnutí zvuku notifikací, což musím zkusit a pak posoudit, zda to bez nic vydržím (ooo jak životně důležitá to funce :-))) ). Poč se mi zblázní tedy jen v případě, že mi bude někdo volat :slight_smile:

Nicméně, nenapadá tě ještě něco chytrého, co bych mohla zkusit? Měla bych třeba zpět instalovat alsa-plugins-pulseaudio? Krom toho, že mi to nepomůže, asi mi bude někde jinde chybět, že?

Ještě bych si přidala jednu malou otázečku mimo zvuk, kdybys náhodou věděl :slight_smile: spodní lišta - dá se nějako vypnout? Povedlo se mi některé ikony přesunout na horní panel díky tomu doplňku a díky jinému mám “standardní” spodní panel, kde mám vidět otevřená okna. Jsem totiž absolutní závislák na tom, vidět tímto způsobem, co mám otevřené :-)) tu původní, schovávající se, spodní lištu neumím použít a přijde mi dost chudě využitá.

To je nejak moc dotazu najednou.

Ad alsa-plugin-pulseaudio: nainstaloval bych ho zpet, idealne pomoci yum history redo, pulseaudio je vychozi pro vetsinu aplikaci a bez nej se mohou dit jine podivne veci. Krom toho, prave pulseaudio obstarava mixovani zvuku aplikaci, jak s nim ale zachazi Skype nemam tuseni

Myslim ze na stejne zalozce jako to Allow je i ruzne nastaveni vystupu Skype pro ruzne oblasti, zkusit to nejak poprehazet… nevim.

Ad spodni lista: tady neni mozne cokoli poradit bez znalosti prostredi, ktere pouzivas, pripadne extension, ktere mas nainstalovane. V Gnome3, ktere je vychozi ve Fedore uz nekolik distribuci, totiz nic z toho co popisujes neni.

Ad skype - mám tam bohužel k nastavení pouze pulse audio a nic víc :slight_smile:

Ad spodní lišta:
omlouvám se :slight_smile: Mám fedoru 17 s Gnome 3. Extension pár využívám konkrétně
Alternate Tab
Status Icon Fixer
Desktop Scroller (Original)
Alternative Status Menu
Remove Panel App Menu
Desktop Scroller (left and Overview
Axe Menu
User Themes
Settings Center
Frippery Panel Favorites
Frippery Applications Menu
Frippery Bottom Panel
Media player indicator

Jedná se mi o doplněk https://extensions.gnome.org/extension/3/bottom-panel/
Přidal mi pevnou spodní lištu, podobná té co byla ve strém gnome, kde byla vidět otevřená okna a plochy. Je to sice ošklivé, ale zatím se mi lépe pracuje s tím, než bez toho. Lišta, která mě rozčiluje je ta původní - schovávací, kde je vidět třeba skype, připojená zařízení, zapnutý rhytmbox apod… současné prostředí gnome se mi líbí (s těmi vylepšováky, co tu mám :slight_smile: ) ale ta absence původní spodní lišty mě mrzí.
Nešla by ta původní, schovaná v pravém dolním rohu vyměnit za tu pevnou, kde jsou vidět okna?

snad už je to lépe srozumitelné, ale klidně se ptej dál :slight_smile:

díky moc :slight_smile: