Skype a zvuk

Na F10 jsem nainstaloval Skype. Při spuštění testu je zvuk hlasatelky periodicky přerušovaný (hovor, lupanec, hovor) ale ještě srozumitelný. Při přehrávání zvuku z mikrofonu je slyšet jen silný šum. Před 1. spuštěním testu zvuku ve Skypu mohu v gnome-sound-recorder z mikrofonu nahrávat (indikátor úrovně se pohybuje) a reprodukce je bezchybná. Po testu zvuku ve Skype již v gnome-sound-recorderu při nahrávání z mikrofonu je úrověň jen na maximu a při poslechu záznamu má stejnou “kvalitu” jako má Skype, tj. přemodulovaný šum. Upravil jsem tedy podle návodů ve fóru v etc/pulse/daemon.conf default-fragments=8 a default-fragment-size-msec=5. Nefunguje, žádný vliv. Zkusil jsem vytvořit nový (protože neexistuje) home/jarka/.asoundrc a napsal pcm.pulse {type pulse} a ctl.pulse {type pulse}. Nefunguje, žádný vliv. V nastavení zvuku ve Skype mám jen volbu pulse-audio-server pro mikrofon, sluchátka a zvonění bez možnosti jiného výběru. Takhle je Skype nepoužitelný. Co s ním?

Na vine bude asi pulse audio (ovsem skype je taky bastl). V F10 ale uz zadne jine nebude, protoze to je uz nepodporovany system, F11 konci podpora za mesic, doporucuji upgrade na F12. Pripadne muzes zkusit LiveCD F12 a v nem si skype zkusit nainstalovat, zda to bude lepsi.

MMCH: Tohle http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:nekomercni_aplikace_internet#instalace_skype je sice asi zastarale, ale nejaka inspirace by se tam nenasla?

Jak Covex rekl F10 je trosku stara. Uz vysla F13. Hodne problemu byva kvuli PulseAudio. Podivej se na tuto diskusi: http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=225660&highlight=pulse+audio podle te jsem jednou postupoval kdyz jsem mel problemy se Skype. Ale nevim jestli to bude fungovat s F10.

FL

S instalací F13 problém zmizel - Skype funguje.

ludia prosim pomoooc, ja na F13 neviem rozbehat skype, podla prirucky som nahadzal vsetky tie kodeky ci co to je

yum install glibc.i686 libasound.i686 libXv.i686 libXScrnSaver.i686 qt.i686 \
qt-x11*.i686 libsigc++ libsigc++.i686

to gt-x11*.i686 mi nejde instalnut… :frowning:

a skype som stiahol zo stranky a instaloval (F10 maju)… no dam klik na skype a nic sa nedeje !!! nespusti ho

stiahni na disk skype rpm subor a ako root v terminali zadaj

yum --nogpgcheck localinstall /cesta/k/baliku/skype-neviemco.rpm

Chapu ze pochopit ze znak “” na konci radku znamena, ze to mas cele okopirovat na jeden radek je prilis, takze sem to v prirucce “opravil”.

[root@Michal Stiahnuté]# yum localinstall skype-2.1.0.81-fc10.i586.rpm
Loaded plugins: presto, refresh-packagekit
Setting up Local Package Process
Examining skype-2.1.0.81-fc10.i586.rpm: skype-2.1.0.81-fc10.i586
Marking skype-2.1.0.81-fc10.i586.rpm to be installed
Resolving Dependencies
–> Running transaction check
—> Package skype.i586 0:2.1.0.81-fc10 set to be updated
–> Finished Dependency Resolution

Dependencies Resolved

================================================================================
Package Arch Version Repository Size

Installing:
skype i586 2.1.0.81-fc10 /skype-2.1.0.81-fc10.i586 24 M

Transaction Summary

Install 1 Package(s)
Upgrade 0 Package(s)

Total size: 24 M
Installed size: 24 M
Is this ok [y/N]: y
Downloading Packages:

Package skype-2.1.0.81-fc10.i586.rpm is not signed

A NIC NEINSTALUJE, ked len kliknem na stiahnuty subor, sa mi to rozbali, instalne normalne aj mimo terminalu, ale vobec ho nechce spustit potom, proste kliknes a nic sa nedeje… mozes klikan na ikonu skype cely den a nic :frowning:

dobreee, uz som to rozbehal, sorry ludia za sproste otazky, ale robim prvy raz v zivote v linuxe, a kus ine prikazy jak v DOS :slight_smile: este raz sa hlboko ospravedlnujem

No pro příště, aby si byl zase o něco chytřejší, tak více čti, většinou někde na konci výpisu v terminálů bývá napsáno co se povedlo/nepovedlo. Tobě yum vypsal

Package skype-2.1.0.81-fc10.i586.rpm is not signed

Což znamená, že balíček není podepsán, nebo alespoň ne klíčem, který by tvůj systém znal. Buď si nainstaluj klíč, nebo, pokud balíčku opravdu důvěřuješ a máš ho z důvěryhodného zdroje (jako například oficiální stránky Skype), přidej parametr --nogpgcheck, tedy takto

yum localinstall --nogpgcheck skype-2.1.0.81-fc10.i586.rpm 

Poté se už yum nebude zabývat tím, zda balíček je/není podepsaný, a prostě ho, na tvé vlastní riziko, nainstaluje.