sitovka

Nedaří se mi rozchodit siťovku na FC4. Přitom ji systém najde i správně identifikuje - Marvell Yukon … Pri instalaci site z grafickeho prostredi se nepodari síťovku aktivovat. Ovladač se zavede “sk98lin”, ale při aktivaci mi to tvrdí, že zařízení není zřejmě přítomno a nedojde tedy k jeho inicializaci. Při restartu to tvrdí to samé. Nemohli by jste mi někdo poradit, kde je chyba? Pod Woknama síťovka šlape v pohodě! Děkuji

Bohuzel pokud mate tuto sitovku mate nejspis nvidia chipset. Jako vetsina veci v tomto chipsetu i sitovka je hardware ktery nema volnou specifikaci a tak je problem s ovladacem. Doporucuji vam misto sk98lin zkusit pouzit forcedeth ani tak vam ale nezarucuji funkcnost. Mimoto to jeste muzete pouze nforce driver primo od nvidie.

Nerad bych placal nejaky blbosti, ale chipset by mel byt Intel915P. A jeste maly doplneni. Prikaz ifconfig vypise pouze info jakesi místní smyčky.

Aha… mistni smycka je naprosto v poradku ale ten ethernet vam tam evidentne chybi. Zkuste sem hodit vypis lspci abysme videli co to je skutecne za kartu.
Zkousel jste tohle:
http://www.marvell.com/drivers/driverDisplay.do?dId=107&pId=10

Ja mam chipset Intel 915G take s touto sitovkou. Pomohlo mi stahnout z http://atrpms.net/dist/fc4/sk98lin/ spravny balicek a nainstalovat. Sitovka ted funguje bezchybne…
(PS v mem pripade slo o balicek “sk98lin-kmdl-2.6.15-1.1833_FC4smp-8.28.1.3-6.rhfc4.at.i686.rpm” - pokud mas chipset I915, P4, FC4 a kernel 2.6.15-1.1833_FC4smp, zvol ten samy)

Příspěvek byl upraven (24-03-06 13:05)

Dekuji za rady, vyzkousim to. Me jadro je 2.6.11-1.1369 a ovladac, ktery je k dispozici je ve verzi 6.21. Zkousel jsem spustit na pocitaci Ubuntu Live a ten bez problemu rozbehl tuto sitovku se shodnym ovladacem - jenze jadro bylo 2.6.12-9-386. S Linuxem zacinam, tak me prosim omluvte, pokud moje dotazy budou zmatene.

Tak zkuste upgradovat kernel (yum update kernel). To může leccos vyřešit.

Take zacinam :wink: Fedoru / linux provozuju 3. tyden …

Yum ti bez sitovky asi moc nepomuze. Stahni ten kernel nekde jinde, vypal, uloz do FC4 a nainstaluj pomoci rpm

Napr. z ftp://sunsite.mff.cuni.cz/pub/fedora/updates/4/i386/

(pravdepodobne ftp://sunsite.mff.cuni.cz/pub/fedora/updates/4/i386/kernel-smp-2.6.15-1.1833_FC4.i686.rpm)

Takze dekuji vsem. Podarilo se rozbehnout tu sitovku s temi novymi ovladaci.