Síťová instalace F18 (netinst)

Ahoj,
Chci se zeptat jestli tato instalace podporuje mobilní připojení, nebo jen ethernet?
Kde si můžu přečíst požadavky pro tohle CD?

poznámka: asi to patří do kategorie instalace

On se používá normálně networkmanager, nevidím důvod, proč by nešlo instalovat přes mobilní připojení. Přes Wi-Fi to určitě jde. Ale nevyzkouším, mobilní připojení nevedu.

http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,996.msg9205.html#msg9205
Vaine, zkusím to, díky. Trochu mi tohle forum přijde živé, jak forums.gentoo.cz, které už neexistuje.

Počítejte s tím, že

  1. Instalátor Vám doporučí pouze souborový systém LVM nebo BTRFS. Pokud máte jiný musíte přeformátovat.
  2. Budete stahovat řádově stovky MB.

Hm, tak ono to jen odpočítává z 10 do O a cyklus se opakuje. Nejdříve jsem vytvořil USB s Persistent módem (tzn. že na flash jde ukládat je to tak?), zkusil jsem v menu netinstallu volby Live, Persistent, Troubleshooting > old F16 způsob, všude jen odpočítavání do kola. Ani test integrity nic nedělal, flash neblikla.
Potom jsem vytvořil flash bez persistent módu, ale výsledek stejný.
Předtím jsem vytvořil netinst Debianu Wheeze rc a Gentoo min., normálně se spustily.
Vše dělám s http://www.linuxliveusb.com/ 2.8.20 ve Vistě, u všeho jsem použil FAT16 (FAT).
Zkusím ještě FAT32 ale pochybuji, …

nejde to, … ještě, že jsem nestahoval celé DVD.
Tak jsem ještě stáhnul unetbooting 583, a F18 netinst začlo načítat ale skončilo hláškou /dev/root nenalezen. Hodilo mě to do promptu a tam jsem si mohl spustit journalctl, což mi vrátilo na obrazovku kernel.log ale vyčetl jsem z toho zase jen ten /dev/root.

Zdravim! Mam podobnou zkusenost. Na wiki fedory unetbootin nedoporucuji pro fedoru. Fedora ma vlastni utilitky. Pro windows live usb creator, pro fedori terminal live-iso-to-disk (nevim ted presne nazvy) Persistent je vyhrazene misto na usb pro ukladani v ramci liveUsb, pro netinstall rekl bych nema smysl. Ja to nakonec resim instalaci z liveUSB bohuzel vubec to nenabizi volitelny sw, nasype vetsinu obsahu ne-li vsechen. Jeste by se dalo zkusit nahrat to netinstall.iso na usb klasicky prikazem dd to funguje rekl bych vzdy.

Tak jsem zkusil i liveusb-creator 3.11.7 výsledek stejný. Pak jsem stáhnul RapidCRCUnicodePortable na to ISO, podle všeho je v pořádku. Stahoval jsem to ISO z karneval.cz
vygenerováno v rapidcrc
df219f559311d255f7de7bff0bc8102e57b5352f3f6ecbeb8d583c2f780be449 *Fedora-18-x86_64-netinst.iso

Podle me netinstall iso neni delane pro start z USB. Tedy ja jsem to u nej aspon nikdy nezkousel. Jedine to takhle jde prevest je klasicke LiveCD ale to nema netinstall.

Já zkoušel a náhodou i dnes, naostro jsem si v práci nainstaloval Fedoru 19 z USB, bez problému. ISO nahrávám na disk normálně přes dd. Používám zásadně netinstall. Jestli je to dělané pro tyto účely nevím, ale funguje to, instaloval jsem tak na notebook už Fedoru 14, 18, Red Hat (ten tedy krkolomně, ale nakonec se povedlo) a CentOS.

mel jsem take problem s netinstall z usb ale to jsem zminene iso nahraval na usb pres utility. domnivam se, pokud se nahraje primo bytove pres dd tak se pak po nabootovani usb chova jako klasicke cd a tak by to melo v poho fungovat. (predpoklad je ze v jadre je modul usb coz je mam pocit standardne). Pointa je v tom ze ruzne utility pro livecd nejak upravi zavadec (specificky pro livecd) a ten pak nepracuje spravne s klasickym obsahem instalu. Vychazim z toho ze usb mass storage se v linuxu diky ovladaci ve vysledku hlasi stejne jako kazdy jiny dev, tudiz instalator by ani nemel poznat ze instaluje z jineho media.

Myslel jsem to tak jak pise li737. Osobne dd nedelam, protoze na jedne USB mam vicero ruznych instalacek, takze ISO musim vetsinou rozkuchnout a upravit. Popis pro zajemnce - https://www.lowlevel.cz/log/cats/linux/More%20Live%20distros%20on%20one%20USB.html

covex: díky za tip, vypadá to velice zajímavě. Umím si představit situaci kdy se může hodiit mít více dister po ruce (jako třeba právě zmíněné systemRescue).