Simple-scan crash [vyřešeno]

Poté, co jsem úspěšně rozchodil celou multifunkci SL-C480W Jakou koupit tiskárnu? II vyřešeno ;)) jsem skenoval nedávno asi patnáct papírů za sebou a u jednoho z posledních jsem se pozdržel, až se jal pohasnout monitor u compu (NB). Kliknul jsem na ťutík “Skenovat” (jako že další papír) a nějak podezřele dlouho to trvalo. I chytil jsem se za hlavu při myšlence, že budu papíry strkat pod dekl a skenovat znova, ale všechny pokusy o znovuspuštění (po všech možných restartech všech dotčených mašinek snad krom routeru) se mě po spuštění softu simple-scan chvíli vrtí dole na liště a pak zmizne. Při spuštění v konsoli to vypadá takhle:

[joe@localhost ~]$ simple-scan
Trace/breakpoint trap (core dumped [obraz paměti uložen])
[joe@localhost ~]$ simple-scan
Failed to register: Časový limit vypršel
[joe@localhost ~]$

Když simple-scan spustím na compu vedle, jede, tentýž skener pracuje, stejně tak celá ta multifunkce. Tiskárna z NB jede v pohodě.
Mám dojem, že se “simple-scan” zacyklil úkolem uložit to, co jsem tehdy před pohasnutím monitoru skenoval a zabloudil.
Spustím-li “Aktivitu systému” visí hned na první řádce s tím, že CPU “zastaveno” a není síly ho vypnout. Při pokusu o “Ukončit proces” bere ohledy na to, že “data mohou být ztracena”, když to odsouhlasím a killnu to, stejně tam furt visí.
Zkusím ještě další (asi pátý) pokus o restart NB, ale jediné, co se obávám, že se změní, je, že simple-scan se v aktivitě systému objeví až když se ho neúspěšně pokusím spustit a on se opět zacyklí úkolem neúspěšného pokusu o uložení těch mých naskenovaných dokumentů. Kdyby se mi podařilo z něj tohle břímě sejmout, myslím, že by se vzpamatoval. A to nevím jak.
Ále - vzpomínám, že existoval nějaký příkaz “trace”? Nebo jak? Ten systém nezná. Ani zdroje ho neznají (jsem ale přihlášený jako root…). Á - “strace”! Vida simple-scan se rozjíždí - ale jako root. Když ho spustím jako uživatel, mydlí se to tam jak v pekle, ale nakonec se mi podaří zkopírovat tyhle dvě hlášky:
read(14, “”, 8192) = 0
close(14) = 0
mmap(NULL, 429260800, PROT_READ|PROT_WRITE, MAP_PRIVATE|MAP_ANONYMOUS, -1, 0) = 0x7f33367c0000
a ještě jednu s nějakým resumé, kterou jsem si myslel, že jsem stihnul zkopírovat, ale nakonec spadla i konsole.
Tiskárna pořád normálně pracuje i z NB.

Díky za radu
Edit:
Jo, zapomínám, používám spin s KDE!
Teď jsem NB restartoval, v aktivitě systému (tedy KSysGuard) simple-scan není. Když ho spustím, zase spadne, ale v ksysguard zůstane, teď však kupodivu jde killnout a skutečně i z ksysguard zmizí.
Tak nevím, jestli ta svéhlavá mašinka nechce ještě jen párkrát celá restartovat, aby se zkrátka umravnila :wink:

Takže Simple-scan je opravdu simple :wink:
Nedalo mi to, tak jsem prolez` domovský adresář a v $
je adresář /.cache/simple-scan/autosaves
No a v něm bylo to neuložené bahýnko, co způsobovalo ne úplně standardní chování Simple-scan.
Zkrátka je třeba obsah adr. “autosaves” vymazat. To je celé.
Ať se daří.
P.S.: a pro příště - skenovat v jednom kuse, všechny papíry až do konce a fofrem uložit :crazy_face:

Pokud bys chtěl něco složitějšího, tak existuje XSane a Vuescan, přičemž ten druhý je placený. Nicméně mně vždycky stačil ten Simple Scan. Jen při skenování fotek, skenuji přes pluginu XSane pro GIMP, protože je v něm rovnou taky upravuju.