Sempron a x86-64b

Zvládne můj Sempronek 3100+ 64b edici fedory core 4? Nebo to utáhne jen Athlon a Opteron. Sempron to je samozrejme 64bit a je do socket 754.

Příspěvek byl upraven (26-01-06 20:22)

mam celeron 1.3 a KDE mi ide …

tak snad to tvoj sempronek 3000+ 64 zvladne :slight_smile:

pockat jaktoze ti de fedora pro 64b procesory na celeronovi?

Rad bych zde ale vyjádření někoho z vývoje. A pokud je se Sempronama kompatibilní tak by to možná bylo fajn doplnit na stránky k podporovanym procesorum jen doplnim ze AMD64 označení mají u sebe i Semprony proto se mi zná informace Athlon a Opteron trošku málo přesná.

A rád bych dodal že Intelovo technologie EM64T je jen 64bitové paměťové rozšíření skutečná podpora 64b instrukcí je jedině s AMD64 a k němu patří (Opteron, Athlon, Sempron) a dodam ze procesory Sempron i když se značí jako méně výkonné tak jsou to ve skutecnosti Athloni 64 se sníženou L2 cache a jsou pro socket 754 ,kterej původně byl určen Athlonům, jinak podporují všechny technologie takže i plně 64bit režim nevím jak je linux psanej a jestli tedy Sempron dosáhne stejného nebo o píď nižšího výkonu jak Athlon tak je to i tak dobrý a zaslouží si aby se zařadil mezi kompatibilní procesory ja budu mít Fedora CORE 4 x86-64 v průběhu příštího týdne a pak vám můžu dodat přesné vyjádření jak Sempron Fedoru zvládnul.

“pockat jaktoze ti de fedora pro 64b procesory na celeronovi?”

jasne ze nie, ja mam i686 na celeronovi …

zle som pochpil tvoju otazku, myslel som ze sa pytas cit ti to bude
stacit vykonovo a nie ci ti tam pojde 64b verzia …

s tym skusenost nemam - takze neviem poradit

toto si podla toho co pises uz cital …
http://fedora.redhat.com/docs/fedora-install-guide-en/fc4/sn-before-begin.html

No přesně to sem nečetl ale je tam přidanej jen nějakej turion ale pořád je to nedostačující protože semprony sou plně 64b procesory stejne jako athlony.

Ano mate pravdu Sempron ve verzi “AMD64” je osekany athlon 64 a jako na takovem muzete bez problemu pouzit 64b verzi Fedory.
Je potreba ale v teto situaci pocitat s tim ze potrebujete vice mista na disku, protoze nektere casti systemu (predevsim zakladni knihovny) musi byt nainstalovany jak v 32b verzi tak v 64b verzi, aby fungovali jak 64b tak 32b aplikace. V soucasne dobe v podstate neni funkcni rozdil mezi 32b a 64 verzi FC4 a jsou zcela srovnatelne. Zda je tam nejaky vyrazny vykonovy narust bohuzel nevim, nebo jsem 32b instalaci nezkousel, nicemne je jasne ze 64b verze je “o problem” navic nebot proste je to neco vic nez 32b.

Mista na disku mam myslim dost odil pro fedoru ma 66GB a druhej odil s WinXP ma 137 myslim ze to je v poradku ja sem linux nikdy nemel a ono to nejak fungovat bude.