Samsung ML-2010~chybi ovladac

Nechapu, jak je to mozne, ale po pripojeni tiskarny Samsung ML-2010 mi cerstve nainstalovana a zaktualizovana F12 pouze oznamila, ze chybi ovladac k teto tiskarne. Kdyz jsem se jej snazil manualne najit v seznamu, opravdu jsem na nej nikde nenarazil. Na notebooku mi ale tiskarna jede ve stejne F12 (jen ji tam mam uz od Alpha verze). To neni jediny rozdil ve funkcnosti F12 na mem notebooku a na desktopu. :frowning:
Zrejme je to tou alphou, vsiml jsem si toho uz driv, ze ve Fedore nektere veci funguji v alphe i bete, ale ve stable verzi uz nikoli. Krasnym prikladem budiz anaconda, ktera v F11 od stable odmitala instalovat na muj HDD. Nechci tady ale plakat, vim je by to bylo na spatnem hrobe…
Docela me to prekvapilo, protoze tiskarnu pouzivam uz nekolik let a v zadne z mnoha verzi linuxovych distribuci, ktere jsem za tu dobu prostridal, se zadny problem nenaskytl. Nevi nekdo, co s tim? Je nejak mozne dostat ovladac z F12 na notebooku do F12 na desktopu? Nebo jina varianta instalace ovladace tiskarny? Predem moc diky.

Jediny duvod ktery me napada je, ze mas na kazdem stroji jinou sestavu baliku. Pokud jde o tisku, zkus se podivat po balicich ze skupiny “Podpora tisku”
yum groupinfo “Podpora tisku”

Bohuzel ted nejsem u stolniho PC, jen na notebooku. Kdyz jsem se ale ted dival na balicky ve skupine “Podpora tisku”, nepripadalo mi tam nic, co by mohlo pomoct. Ale doma to pak nejak pozkousim.

Tak problem vyresen. :slight_smile:
Bylo nutne doinstalovat balicek foomatic, ktery z mne tezko pochopitelnych duvodu nebyl soucasti zakladni instalace, a dokonce ani skupiny “Printing support”. Pri instalaci BETY na notebooku kdysi davno byl zrejme tento balicek soucasti defaultne instalovanych baliku, protoze nebyly nutne zadne dodatecne kroky.

Zkusime nahlasit jako chybu: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=577244

No takze odpoved je zde: https://fedoraproject.org/wiki/Common_F12_bugs#Missing_printer_drivers

Alespon, ze je to nekde uvedene. Stejne ale nechapu, proc jeste takovy bug nebyl odstranen, nemel by prece byt tak velky problem prihodit do updatu jeden balicek navic, ne?

Protoze ten bug neni v zadnem balicku ale v instalatoru. Mozna je to opraveno na nejakem re-spinu, ale s originalnimi instalacnimi medii se proste neda uz nic udelat.

Aha, to je vlastne pravda, ze instalacni media uz se nemeni. Jako soucast aktualizace by to ale mohlo byt, ne? Nebo by to bylo mozne take jen v pripade, ze by to uz byla soucast nejakeho drive nainstalovaneho balicku?

Podle me je problem v tom, ze se vytvari novy mechanismus, ktery bude automaticky instalovat balicky pro zarizeni, ktere prave pripojis (neco jako ve Windows, ale bez restartu :). No a ten mechanismus nejak nefunguje. A opravene to bude az v F13 - tak jsem to pochopil, ale mozna spatne.